Kas skatina žmogų imtis verslo? Mokslininkai, tyrinėjantys antreprenerystę, teigia, kad yra daugybė motyvuojančių ir skatinančių veiksnių: noras vadovauti, džiaugsmas matyti konkrečius darbo rezultatus, saugumo poreikis, t.y. baimė prarasti darbą ateityje, noras bendrauti su žmonėmis.
Tačiau sėkmingam bizniui noro bendrauti nepakanka. Reikia mokėti bendrauti. Esant spartiems žmonijos vystymosi tempams, mokytis bendrauti būtina nuolat. Reikia prisitaikyti prie kintančių technologinių bendravimo priemonių, mokytis rašyti dokumentus, kalbėti ir, svarbiausia, klausyti.
Louisas E. Boonė ir Davidas L. Kurtzas teigia, kad biznio sėkmė neatsiejama nuo bendravimo įgūdžių lavinimo. Visiems verslininkams reikia būti pasiryžusiems išmokti bendrauti efektyviau, tobulinti save ir aplinkinį pasaulį. Nebijokite nemokėti. Bijokite nenorėti mokytis.
Tad šiame referate pamėginsime pagvildenti labai praktinius klausimus, kurie būtini kiekvienam, besiruošiančiam pradėti savo biznį ar norinčiam jį plėtoti ir siekti didesnės sėkmės. Naujos informacinės technologijos daro be galo didelę įtaką ir bendravimo pokyčiams, tad būtina įdiegti ir naujas technologijas, įgalinančias mus bendrauti efektyviau.
• Dalykinio bendravimo raštu rūšis ir ypatumus.
Viešoji kalba yra oratoriaus monologas tam tikra tema, skirtas iš anksto organizuotai klausytojų grupei. Ji sakoma tiesiogiai su jais kontaktuojant konkrečioje vietoje, tam tikra proga, nustatytu laiku.
Išskirtinė viešosios kalbos ypatybė ta, kad kalbos sakytojas tiesiogiai kontaktuoja su klausytojų auditorija. Šiame komunikaciniame procese egzistuoja grįžtamasis ryšys, tad kalbos sakytojas turi galimybę įsitikinti, ar auditorija suvokė nagrinėjamos temos esmę, vieną ar kitą tezę, sąvoką ir pan. Klausytojai savo ruožtu gali pateikti klausimų, perfrazuoti sakytojo suformuluotą teiginį ir tokiu būdu pasitikslinti, ar jį suprato teisingai. Kiekviena viešoji kalba kuriama iki komunikacinėje stadijoje. Tai sudėtingas, intelektualaus darbo procesas, reikalaujantis iš kalbėtojo ne tik gilių žinių kalbama tematika, tačiau ir sugebėjimo atsakyti į specialius klausimus. Labai svarbu iš anksto numatyti kalbos pagrindines mintis, kuriomis remiantis bus formuojamas kalbos turinys. Reikia įvertinti auditoriją, kuri klausys šios kalbos, išanalizuoti auditorijos poreikius ir parinkti auditorijai priimtiniausią kalbos stilių. Labai svarbu apsispręsti, kokios papildomos vizualinės priemonės, garsių žmonių mintys, aforizmai ar patarlės galėtų...
Šį darbą sudaro 4629 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!