Konspektai

Viešosios kalbos parengimas

10   (1 atsiliepimai)
Viešosios kalbos parengimas 1 puslapis
Viešosios kalbos parengimas 2 puslapis
Viešosios kalbos parengimas 3 puslapis
Viešosios kalbos parengimas 4 puslapis
Viešosios kalbos parengimas 5 puslapis
Viešosios kalbos parengimas 6 puslapis
Viešosios kalbos parengimas 7 puslapis
Viešosios kalbos parengimas 8 puslapis
Viešosios kalbos parengimas 9 puslapis
Viešosios kalbos parengimas 10 puslapis
Viešosios kalbos parengimas 11 puslapis
Viešosios kalbos parengimas 12 puslapis
Viešosios kalbos parengimas 13 puslapis
Viešosios kalbos parengimas 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Rengdamasis kalbėti, oratorius tekstą dažniausiai užrašo. Užrašymo būdai tiesiogiai priklauso nuo oratoriaus patirties, įgūdžių bei meistriškumo ir kartu siejasi su išankstine jo nuostata, kokį kalbos sakymo būdą jis pasirinks. Parengimo forma ir sakymo būdas priklauso nuo viešosios kalbos rūšies bei žanro, turi tiesioginę įtaką ir jos stiliui.
Viešosios kalbos gali būti parašytos pa­ties autoriaus arba logografo (kito asmens).
Paties oratoriaus parašyta kalba.
Tai viena iš pasirengimo formų, kai pats oratorius sąžiningai atlieka „namų darbus" - apmąsto ir nušlifuoja viešąją kalbą loginio turinio, kompozicijos, lingvistiniu ir stilistiniu aspektais ir parašo tekstą nuo pirmo iki paskutinio žodžio.
Tekstą parašius iš anksto (rekomenduojama, kad iki kalbos sakymo liktų savaitė arba bent dvi trys dienos), galima prie jo vis sugrįžti, patobulinti, papildyti naujais faktais, punktais, vertinga citata ar autoriaus galvoje įsižiebusia mintimi. Ir ne tik papildyti: kai tekstui leidžiama susigulėti ir yra laiko nusistovėti minčiai, visada atsiranda ką išbraukti, atsisakyti nebūtinų ar nereikalingų dalykų. Be to, tada kalbėtojas turi laiko atsiversti žinyną, žodyną, enciklopediją, pasitikslinti neaiškų terminą, kokią nors realiją, pavardę ar vietovardį, jų tarimą ar kirčiavimą.
Prisimintinas tas faktas, kad Šią pasirengimo formą vertino ir senieji oratoriai: pačios aistringiausios kalbos visada būdavo iš anksto kruopščiai apmąstomos ir užrašomos. Ši forma gera tuo, kad taip pasirengęs oratorius nepatiria gėdingos nesėkmės. Nepatyręs kalbėtojas jausis saugesnis, labiau pasitikės savo jėgomis, nebus toks suvaržytas. Patyręs irgi laimės laiko, išvengs minčių ir žodžių balasto - kruopštus pasirengimas tik pakels jo meistriškumą. Kito varianto retorika nesiūlo. Retorikos specialistai nuo antikos laikų pabrėžė išsamaus preciziško pasirengimo būtinybę ir patys užrašydavo savo kalbų tekstus nuo pradžios iki pabaigos. „Plunksna -geriausia ir nuostabiausia iškalbos kūrėja ir lavintoja (…) {Stilus opumus et praestantissimus dicendi effector ac magister).
Logografo parašyta kalba (kito asmens parašyta kalba).
Pats paprasčiausias būdas yra perskaityti logografo parašytą kalbą, tačiau retai kada ji būna įspūdinga. Įprotis skaityti svetimą tekstą neleidžia augti paties oratoriaus meistriškumui, skleistis jo kūrybiškumui...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4789 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (4789 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 14 psl., (4789 ž.)
  • Word failas 138 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt