Referatai

Viešojo valdymo samprata bei institucijos

9.4   (2 atsiliepimai)
Viešojo valdymo samprata bei institucijos 1 puslapis
Viešojo valdymo samprata bei institucijos 2 puslapis
Viešojo valdymo samprata bei institucijos 3 puslapis
Viešojo valdymo samprata bei institucijos 4 puslapis
Viešojo valdymo samprata bei institucijos 5 puslapis
Viešojo valdymo samprata bei institucijos 6 puslapis
Viešojo valdymo samprata bei institucijos 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.
Pagrindinė teisės paskirtis – reguliuoti visuomeninius santykius, kurie yra valstybiškai reikšmingi.
Viena savarankiškų teisės šakų yra administracinė teisė, tai teisės sistemos rūšis, kurios normos reguliuoja visuomeninius santykius valdymo srityje. Pati valdymo sąvoka yra plačiai vartojama įvairiose mokslo šakose ir formuluojama skirtingai.
Bendrasis valdymo mokslas,kibernetikos mokslas, suformulavo ir pagrindė bendras mokslines sąvokas, bendrus valdymo požymius, atskleidė jo esmę. Valdymo procesus galima paaiškinti kaip sistemą, susidedančią iš dviejų pagrindinių pusių: valdančiosios (valdymo subjektas) ir valdomosios (valdymo objektas). Valdymas- sistemoje pasireiškiantis tikslingai kryptingas poveikis, kurį daro subjektas objektui, siekdamas išlaikyti sistemą tam tikroje būsenoje, siekdamas tam tikrų tikslų, išspręsti tam tikrus uždavinius. Valdymo procesas vyksta organizuotoje aplinkoje, vadinamoje sistemoje. Sistema – tai organizuota, tarpusavyje susijusių ir atliekančių tam tikras funkcijas struktūrinių elementų visuma. Jai būdinga jos elementų vienybė, darnumas.
3. Socialinis valdymas (procesas vyksta tarp žmonių).
Socialinis valdymas reiškiasi specifineje sferoje- žmonių visuomeneje; jo būtinumą lemia bendra žmonių veikla, būtini gyvenimo poreikiai. Socialinio valdymo paskirtis- bendro gyvenimo, veiklos organizavimas, reguliavimas, koordinavimas atsižvelgiant į visuomenės interesus. Socialinį valdymą įgyvendina žmonės, jų kolektyvai; nuo jų veiklos ypatumų priklauso socialinio gyvenimo specifika. Socialinio valdymo struktūros elementai- tai subjektas(tai yra pats žmogus) ir objektas (tai yra žmogaus elgesys). Socialinio valdymo procese bendros veiklos dalyvių elgesys yra pajungiamas vieningai valdančiojo valiai. Kitas socialinio valdymo ypatumas yra formų ir metodų savitumas- normatyvinis reguliavimas ir organizacinė veikla. Valdymo subjektas savo valią išreiškia priimdamas tam tikrus aktus, taip pat organizuodamas veiksmus. Valdymo metodai- tai poveikio priemonės, kurios naudojamos individų sąmonei, valiai, elgesiui paveikti. Tos priemonės gali būti labai įvairios; išskiriamos neprievartinės(įtikinėjimas, skatinimas, aiškinimas, suinteresuotumo didinimas ir kitos) ir prievartinės(baudos, sulaikymas, teisių suvaržymas ir panašiai).
Bet kurioje visuomeneje egzituoja daugybė įvairaus lygio, sudėtingumo socialinio valdymo sistemos, kurios gali būti klasifikuojamos pagal valdymo subjektus, jų naudojamus valdymo metodus į :
A. viešąjį valdymą;
B. visuomeninį valdymą.
Taigi viešasis valdymas yra viena iš socialinio valdymo rūšių.
Pagal tai galimas dar vienas administracinės teisės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1646 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1646 ž.)
Darbo duomenys
  • Viešasio administravimo referatas
  • 7 psl., (1646 ž.)
  • Word failas 69 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt