Referatai

Viduramžių miestų istorija

10   (1 atsiliepimai)
Viduramžių miestų istorija 1 puslapis
Viduramžių miestų istorija 2 puslapis
Viduramžių miestų istorija 3 puslapis
Viduramžių miestų istorija 4 puslapis
Viduramžių miestų istorija 5 puslapis
Viduramžių miestų istorija 6 puslapis
Viduramžių miestų istorija 7 puslapis
Viduramžių miestų istorija 8 puslapis
Viduramžių miestų istorija 9 puslapis
Viduramžių miestų istorija 10 puslapis
Viduramžių miestų istorija 11 puslapis
Viduramžių miestų istorija 12 puslapis
Viduramžių miestų istorija 13 puslapis
Viduramžių miestų istorija 14 puslapis
Viduramžių miestų istorija 15 puslapis
Viduramžių miestų istorija 16 puslapis
Viduramžių miestų istorija 17 puslapis
Viduramžių miestų istorija 18 puslapis
Viduramžių miestų istorija 19 puslapis
Viduramžių miestų istorija 20 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Viduriniuosius amžius (500-1500) priimta skirstyti į ankstyvuo­sius viduramžius (500-1000), brandžiuosius viduramžius (1000-1300) ir vėlyvuosius viduramžius (1300-1500).
Ankstyviesiems viduramžiams būdingas ekonominis nuos­mukis. Tautų kraustymasis ir karai suardė bet kokią tvarką, su­mažėjo gyventojų skaičius. Tačiau, praėjus porai šimtmečių po Vakarų Romos imperijos žlugimo, ant senosios imperijos griu­vėsių išaugo nauja didelė valstybė - Frankų imperija. 800 m. Ro­mos popiežius frankų karaliui Karoliui Didžiajam įteikė impera­toriaus karūną. Frankų karaliaus tikslas buvo atversti germanų tautas į krikščionių tikėjimą.
Brandžiaisiais viduramžiais išaugo gyventojų skaičius. Apy­tikriais duomenimis XI a. Europoje gyveno 25-30 milijonų žmo­nių, o 1300 m. jų skaičius siekė 70-80 milijonų. Valstiečiams ėmus naudoti geresnius plūgus ir vandens malūnus, išaugo žemės ūkio produktų gamyba. Plėtėsi seni miestai ir kūrėsi tūkstančiai naujų.
Brandžiaisiais viduramžiais Katalikų bažnyčia pasiekė di­džiausią galią. Tuo pasinaudodama, ji rengė kryžiaus žygius, kurių tikslas buvo išlaisvinti Palestiną iš musulmonų vieš­patavimo. Tuo pat metu atsirado geriau organizuotų valstybių.
Vėlyvaisiais viduramžiais daugelyje šalių siautėjo maro epi­demijos, smarkiai sumažėjo gyventojų skaičius, prekybą ir žemės ūkį apėmė sąstingis. Tuomet eko­nominiu Europos centru tapo Itali­jos miestai valstybės. Ten sukles­tėjo dailė, literatūra, architektūra -prasidėjo Renesanso epocha. Viduramžių sąvoką XV a. pir­mieji pavartojo italai, manantys, kad jų menui ir kultūrai prilygsta tik antika. Laikotarpį tarp antikos ir Renesanso - viduriniuosius am­žius - jie laikė tamsiais ir mažai reikšmingais, nes viską valdė Baž­nyčia ir religija. Praeitame amžiu­je imta naujai vertinti šį laikotar­pį. Dabar viduramžiai laikomi pe­riodu, kuris padėjo pamatus šiuo­laikinei Europai.
V a. Romos imperiją užplūdo barbarų gentys — gotai, vandalai, hunai ir kt. 476 m. buvo nuverstas paskutinis Romos imperatorius. Romėnų miestai su tais laikais įspūdinga akvedukų ir kanalizacijos sistema buvo su­griauti arba ištuštėjo. Europa suskilo į šimtus smulkių savarankiškų valstybėlių.
Istorikai šį laikotarpį nuo 476 iki 1500 m. vadina viduriniais amžiais. Vakarų Europa tada buvo politiškai susiskaldžiusi. Prancūzijoje nors ir buvo karalius, jo karalystę sudarė daugybė grafysčių ir kunigaikštysčių, kurių kiekviena turėjo savo valdovą. Vokietiją valdė...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5831 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
25 psl., (5831 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 25 psl., (5831 ž.)
  • Word failas 451 KB
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt