Referatai

Viduramžių istorija ir charakteristika

10   (1 atsiliepimai)
Viduramžių istorija ir charakteristika 1 puslapis
Viduramžių istorija ir charakteristika 2 puslapis
Viduramžių istorija ir charakteristika 3 puslapis
Viduramžių istorija ir charakteristika 4 puslapis
Viduramžių istorija ir charakteristika 5 puslapis
Viduramžių istorija ir charakteristika 6 puslapis
Viduramžių istorija ir charakteristika 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Viduramžiai tęsėsi maždaug 1000 metų – nuo 476 metų ( Bizantijos imperijos žlugimo ) iki 1500 metų ( Didžiųjų atradimų pradžios) . Iš esmes viduramžiais – nuo V iki XV amžiaus – susiformavo europiečių bendruomenė. Nors žmonės juos kartais vadina tamsiaisiais šimtmečiais – tuo metu buvo visiškai pamiršta antikos kultūra, didikai sėdėjo užsidarę savo tamsiose pilyse, žmones užpuolė didžiausios epidemijos istorijoje ( raupsai, maras ir kt.), vyko gausybė karų, kuriuose savo galvas paguldė begalės karių ir didvyrių. Daugiausiai gyvybių nusinešė ypatinga kelionių serija – kryžiaus karai ( žygiai ).
Viduramžių visuomenę sudarė piramidiška sluoksnių – luomų – hierarchija. Piramidės viršūnėje buvo aristokratija, arba bajorija, savo ruožtu susiskaidžiusi į hierarchines pakopas: aukščiausiame taške – imperatorius, o nuo o žemyn – karaliai, hercogai, markgrafai, grafai ir riteriai. Po jų rikiavosi laisvieji miestiečiai – irgi hercogiene tvarka : notabliai (patricijai), galintys būti tarėjais, toliau – turtingieji pirkliai, amatininkai, meistrai, pameistriai ir mokiniai. Amatininkai buvo susikūrę į cechus. Kaime gyveno ūkininkai, nelaisvieji valstiečiai, samdiniai ir baudžiauninkai.
Lygiagrečią hierarchiją turėjo ir Bažnyčia: viršuje – popiežius, žemiau – kardinolai, vyskupai, abatai, kanauninkai, klebonai, kunigai, vienuoliai.
Ta visuomenė buvo labai pastovi. Kiekvienas žmogus likdavo tame luome, kuriam priklausė jo tėvai. Jo statusas lėmė jo padėtį visais atžvilgiais: teisiniu, politiniu, ekonominiu, religiniu ir asmeniniu. Kiekvienas žmogus priklausė tik vienam visuomenės sluoksniui. Individas visais atžvilgiais buvo tas, kas yra: pirklys, ūkininkas, amatininkas arba riteris. Dvilypis žmogus prilygo išsigimėliui. Asmenybė būtinai atitiko socialinę padėtį, ne taip kaip dabar. Todėl niekas nevertino originalumo. Menas pabrėžė ne tai, kas asmeniška, o tai, kas tipiška.
Viso to meto Žmonių mastymas buvo labai pesimistiškas ir skeptiškas – visi manė, jog artėja Pasaulio Pabaiga, kad Dievas visiems negailestingas, kad viskas, kas geriausia, įvyko praeityje, tad dabar telieka skandinti neviltį vyne ir gausybėje maisto, arba priešingai, sėdėti ir melstis Dievui, kad bent po mirties gyvenimas būtų daug geresnis, be rūpesčių,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2414 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (2414 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 7 psl., (2414 ž.)
  • Word failas 68 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt