Referatai

Vestuvinės dainos

9.4   (3 atsiliepimai)
Vestuvinės dainos 1 puslapis
Vestuvinės dainos 2 puslapis
Vestuvinės dainos 3 puslapis
Vestuvinės dainos 4 puslapis
Vestuvinės dainos 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vestuvinės dainos kilo iš senovinių vestuvinių liaudies apeigų bei papročių ir buvo glaudžiai su jais susijusios.
Vestuvinės dainos poetiniu, muzikiniu ir etnografiniu atžvilgiu sudaro vertingiausią lietuvių liaudies dainų dalį. Jų ir užrašyta yra daugiau, negu bet kurios kitos rūšies ar žanro dainų. Iki šiol vestuvinės dainos yra gyvos žmonėse, dainuojamos vestuvių šventėje. Jos taip pat užima svarbią vietą įvairių etnografinių ansamblių repertuare, radijo ir televizijos programose, yra susilaukiusios žymių kompozitorių dėmesio.
Lietuvių liaudies dainų katalogo vestuvinių dainų skyrius apima didžiausios lietuvių tautosakos saugyklos – Lietuvių tautosakos rankraštyno, esančio Lietuvių kalbos ir literatūros institute, kitų gausesnių folkloro rankraštynų (Vilniaus valstybinio V. Kapsuko universiteto, Vilniaus Valstybinio pedagoginio instituto ir kt.) ir spausdintų šaltinių dainas, užrašytas nuo lietuvių folkloro rinkimo pradžios lietuvių gyventose ir gyvenamosiose vietose – visose etnografinėse Lietuvos srityse, Rytų Prūsijoje (dabar Kaliningrado sritis), Baltarusijos TSR, Rusijos TFSR, Lenkijos Liaudies respublikoje ir kt.
Šių klasifikacijų pavyzdžiai:
1). Mudu du broliukai. [61(9)] – Du broliukai jos pažiūrėti giriamų mergelių. Jojant lauku, dirsės linko po žirgo kojelių. Dvaro vartai kuolais paramstyti. Išėjo uošvelė kaip kuoselė, o mergelė – juoda kaip varnelė. // Broliukai jos pažiūrėti peikiamų mergelių. Jojant lauku, kviečių varpos linko po žirgo kojelių. Vario vartai užrakinti, lenciūgais užliesti. Išėjo uošvelė kaip gulbelė, o mergelė balta kaip marių putelė.
2). Oi žirge, žirgeli juodberėli. [244(61)] – Ar žirgelis bus laimingas kelely, ar nuneš bernelį pas mergelę, ar darys jam šlovelę? Jei netingės bernelis anksti atsikelti, žirgelį pašerti, tai jis bus laimingas kelely, nuneš pas mergelę, galva vartelius atkels, kanopom žemelę skaldys, alasėliu dvarelį skardys, auselėm rūteles karpys, akelėm žvaigždeles skaitys, uodega dvarelį nušluos – uošvelę nugąsdins, mergelę pravyrkdys. Išėjo uošvelė ašarota. Tenustoja žentelis šturmavoti: dukrelė jau grabely paguldyta, rūtelėm apkaišyta, žvekelėm apstatyta.
3). Kas dienelę vėjas pūtė. [110(6)] – Rudens vėjas lapus iškrečia, pavasarį medžiai naujais apsikloja. Mergaitės sėja rūtas, kad vasarą būtų ko pasiskinti. Berneliai ima linus...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 936 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (936 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 5 psl., (936 ž.)
  • Word failas 47 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt