Dr. R. Dužinskas
Vilnius, 2005
I. Įvadas
Lietuvos kelias į rinką nėra lengvas: trūksta gerų vadybininkų, ekonomistų, tarptautinės ūkinės teisės žinovų. Be jų sunku integruotis tiek į Vakarų, tiek į Rytų šalių ūkius. Reikalingi specialistai, suprantantys bent jau verslo organizavimo abėcėlę, gebantys dirbti kompiuteriais, mokantys užsienio kalbų, žinantys partnerio šalies svarbiausius papročius ir pan. Aišku, negalima pamiršti ir Lietuvos teisės aktų, reglamentuojančių verslo organizavimą.
Savo darbe aptariau Lietuvos teisinius aktus, kurie reglamentuoja verslo steigimą, organizmą ir likvidavimą. Toliau aptariau verslo įmonių steigimą, organizmą ir likvidavimą Europos Sąjungos šalyse, o kaip išvadas pateikiau Lietuvos ir Europos Sąjungos teisinių aktų palyginimus.
II. Verslo sektoriai Lietuvoje
Verslo idėja gali būti brandinama gana ilgai, bet gali kilti ir staiga, išskyrus aplinką, numatančius aukštos kokybės prekių ar paslaugų poreikį. Tuomet įmonės kūrėjai nusprendžia užpildyti naujai atsiradusią verslo nišą. Ketinant kurti naują verslą, būtų privatų susipažinti su verslo sektoriais, kurie palengvintų pasirinkti verslo sritį.
Dabar Lietuvoje reikalingos itin kokybiškai teikiamos paslaugos:
• Transporto (prekių ir keleivių tarptautiniai ir vidaus vežimai);
• Turizmo;
• Finansinės;
• Namų ūkio paslaugos ir kt.
Ypač didelės potencinės galimybės verslui plėstis yra informatikos, informacinių paslaugų ir informacinių technologinių rinkoje.
Galimi verslo sektoriai pavaizduoti schemoje.
Gamybos įmonės: vartojimo prekių gamyba. Čia galima pateikti tokius ūkio šakų pavyzdžius: kepyklos, konditerijos įmonės, aliejaus spaudyklos, malūnai, žuvų perdirbimas, vaisių ir daržovių perdirbimas. Bendras požymis: masinė ir serijinė gamyba, gamyba pagal užsakymus.
Gamybos įmonės: plataus vartojimo prekių gamyba. Šiame sektoriuje galėtų kurtis tokios įmonės: tekstilės ir odos perdirbimas, serijinė baldų gamyba, rankiniai darbo įrankiai, dviračiai, papuošalai, taikomoji dekoratyvinė dailė, popieriaus prekės, lentpjūvė.
Gamybos įmonės: gamybos priemonių gamyba. Čia labiausiai paplitę ūkio šakų pavyzdžiai tokie: mašinų bei prietaisų gamyba, elektros prietaisai, elektros varikliai, matavimo priemonės, šviestuvai, siurbliai. Bendras požymis: masinė ir serijinė gamyba, gamyba pagal užsakymus.
Statyba. Pagrindinis verslas – statoma pagal užsakymus, rangovinę sutartį. Dažniausiai statomi dideli objektai, pavyzdžiui, hidrotechninė statyba, pramonės objektų statyba, metalo konstrukcijų statyba, gatavų konstrukcijų gamyba.
Statyba. Pagalbinis verslas –...
Šį darbą sudaro 6200 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!