Rašiniai

Vengrijos Vyriausybė

10   (1 atsiliepimai)
Vengrijos Vyriausybė 1 puslapis
Vengrijos Vyriausybė 2 puslapis
Vengrijos Vyriausybė 3 puslapis
Vengrijos Vyriausybė 4 puslapis
Vengrijos Vyriausybė 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vyriausybė - tai kolegialus aukščiausias vykdomasis - tvarkomasis organas valstybėje. Jos pagrindinis požymis - kolegialumas. Ji susideda iš grupės asmenų, vadinamų vyriausybės nariais. Dažniausiai tai būna ministrai. Ministrų būna įvairaus rango, arba visai ne ministrai.
Vyriausybei pavedami spręsti visi krašto valdymo klausimai. Ji visada formuojama esant parlamentinei valdymo sistemai. O prezidentinėje respublikoje ir dualistinėje monarchijoje Vyriausybės kaip atskiros institucijos nebūna. Čia skiriami ministrai, bet jie veikia pavieniai arba prezidento vadovaujami. Dualistinėje monarchijoje visas vykdomosios valdžios galias turi monarchas: jis skiria ministrus, juos atleidžia ir Vyriausybė, kaip kolegiali institucija, neegzistuoja. Čia Vyriausybė nesudaroma arba ji sutapatinama su valstybės vadovu. Todėl kalbėdami apie Vyriausybę, mes orientuojamės į parlamentinę valdymo formą.
Vyriausybė vadinama įvairiai. Tai priklauso nuo jos formavimo būdo, pagal valdžios įgaliojimus. Vienose šalyse vyriausybė vadinama Ministrų Taryba (Indija), Ministrų Taryba arba Vyriausybė (Prancūzija, Kuba), Ministrų Kabinetas (Japonija), Vyriausybė (Lietuva,Čekija. Kolumbija), Valstybės Taryba (Kinija, Švedija, Norvegija, Suomija), Federalinė Taryba (Šveicarija), Federalinė Vyriausybė ( Vokietija). Vienose šalyse vyriausybė turi didesnę valdymo galią, įskaitant vykdomąją, įstatymų leidžiamąją ir teisminę valdžią (Didžioji Britanija), kitose siauresnę. Vyriausybei vadovauja ministras pirmininkas, kuris įvairiose šalyse vadinamas kitaip, pvz.: Valstybės Tarybos pirmininkas -'Kinijoje, Valstybės Ministras - Švedijoje ir kt.
Dabartiniu metu Vengrijoje galioja 1949 m. Konstitucija su pakeitimais ir papildymais. Dabar Konstitucija žymiai skiriasi nuo pirminės konstitucijos. Išliko nepasikeitę bendra šalies Konstitucijos sistema ir keletas nuostatų apie teismą ir prokuratūrą. Didžiausi papildymai Konstitucijoje buvo padaryti 1989-1990 m. Pagal valdymo formą, Konstitucijoje Vengrija apibūdinama kaip klasikinė parlamentinė respublika. Tokio pavyzdžio valstybės yra Lietuva. Lenkija, Latvija ir kt.
Vengrijos Konstitucijos septintas skyrius skirtas Vyriausybei. Tai aukščiausias Vengrijos vykdomosios valdžios organas, kurį sudaro ministras-pirmininkas ir ministrai. Nesant ministro-pirmininko jį pakeičia jo paskirtas ministras. Pasiūlius prezidentui ministrą-pirmininką skiria Valstybės susirinkimas visų savo narių dauguma. Ministrus skiria ir atleidžia prezidentas ministrui-pirmininkui pasiūlius. Valstybės susirinkimas rinkdamas ministrą-pirmininką kartu tvirtina ir Vyriausybės programą. Vyriausybė prisiekia ir yra atskaitinga Valstybės susirinkimui....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1611 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1611 ž.)
Darbo duomenys
  • Viešasio administravimo rašinys
  • 5 psl., (1611 ž.)
  • Word failas 47 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Elektroninė vyriausybė (e-vyriausybė) — priemonė piliečių pasitikėjimui valdžia didinti

Elektroninė vyriausybė (e-vyriausybė) — priemonė piliečių pasitikėjimui valdžia didinti Viešasis administravimas Peržiūrėti darbą

E-vyriausybė: teorija ir praktika

E-vyriausybė: teorija ir praktika Viešasis administravimas Peržiūrėti darbą

Vyriausybės sudėtis ir sudarymo tvarka

Vyriausybės sudėtis ir sudarymo tvarka Viešasis administravimas Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt