Konspektai

Geras viešojo administravimo pasiruošimas egzaminui

9.4   (2 atsiliepimai)
Geras viešojo administravimo pasiruošimas egzaminui 1 puslapis
Geras viešojo administravimo pasiruošimas egzaminui 2 puslapis
Geras viešojo administravimo pasiruošimas egzaminui 3 puslapis
Geras viešojo administravimo pasiruošimas egzaminui 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.Viešojo administravimo samprata. Tradiciškai VA (viešasis administravimas) suprantamas kaip valstybės tarnybos veikla, kaip studijų sritis ir kaip profesija. VA - vykdomosios valdžios institucijų veiksmų visuma, kuri skirta vyriausybės tikslų ir uždavinių įgyvendinimui; tai politinių vertybių įgyvendinimo sritis; VA - tai vadybinių, politinių, teisinių teorijų ir procesų panaudojimas tam, kad Įvykdyti Įstatymų leidybos, teismine ir vykdomosios valdžių funkcijas, kurios reguliuotų ir teiktų paslaugas tiek visuomenei, tiek jos segmentui. įstatyme VA tai - įstatymais ir kitais teisės aktais reglamentuojama valstybės ir vietos savivaldos institucijų kitų įstatymais įgaliotų subjektų vykdomoji veikla, skirta įstatymams, kitiems teisės aktams, vietos savivaldos institucijų sprendimams įgyvendinti, numatytoms viešoms paslaugoms administruoti. Analizuojant valdymo organizavimą dažniausiai išskiriamos trys valdymo rūšys: teisinis valdymas (taikant įstatymus); valstybės sprendimų įgyvendinimo valdymas (valstybės valios vykdymo prižiūra), administracinis valdymas (apima mokslinę, techninę, komercinę valdymo sferą). Viešas sektorius - apima įvairias institucijas, kurias pasitelkus daromi ir įgyvendinami sprendimai įvairių rūšių interesų atžvilgiu. Vienas svarbiausių tikslų modernioje visuomenėje yra ryšių tarp valdžios institucijų ir verslo atstovų plėtojimas. Valdžios sprendimai veikia verslo aplinką, valstybinės institucijos specifinėmis formomis reguliuoja daugumą verslo krypčių, tampa verslo partneriais realizuojant įv. projektus ir programas. Tai vyksta tiek centrinės tiek vietinės valdžios lygmeniu. Centrinė valdžia pasitelkia reguliavimo politikos mechanizmus, kurie riboja, stabdo ar skatina verslo sumanymus. Vietos lygmeniu verslas reguliuojamas įv. valstybinio sektoriaus institucijų (licenzijavimas, teisinė priežiūra). Verslo tikslas ir veiklos vertinimo kriterijus- pelnas; tuo tarpu Viešame sektoriuje finansiniai rodikliai ne visada g.b. institucijos veiklos vertinimo kriterijus, dažniausiai dominuoja politinis aspektas, o pagrindinis VS tikslas - įstatymų įgyvendinimas. 2.Sprendimų priėmimo procesas. Versle sprendimai priimami greičiau, bet ne kokybiškiau; tuo tarpu VS siekiama, kad priimant ir įgyvendinant sprendimus būtų įtraukiama kuo daugiau piliečių. 3. Viešumas. VS institucijų darbuotojai nuolat jaučia visuomenės dėmėsi kontrolę. Taigi verslo struktūrose pirmaeiliu tikslu išlieka - pelnas, VS institucijose - viešų paslaugų organizavimas. Nors ir stebimos persiorientavimo tendencijos t.y VS -...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 7732 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (7732 ž.)
Darbo duomenys
  • Viešasio administravimo konspektas
  • 4 psl., (7732 ž.)
  • Word failas 194 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt