Namų darbai

Velykos - Kristaus Prisikėlimui iš numirusių paminėti šventė

9.4   (2 atsiliepimai)
Velykos - Kristaus Prisikėlimui iš numirusių paminėti šventė 1 puslapis
Velykos - Kristaus Prisikėlimui iš numirusių paminėti šventė 2 puslapis
Velykos - Kristaus Prisikėlimui iš numirusių paminėti šventė 3 puslapis
Velykos - Kristaus Prisikėlimui iš numirusių paminėti šventė 4 puslapis
Velykos - Kristaus Prisikėlimui iš numirusių paminėti šventė 5 puslapis
Velykos - Kristaus Prisikėlimui iš numirusių paminėti šventė 6 puslapis
Velykos - Kristaus Prisikėlimui iš numirusių paminėti šventė 7 puslapis
Velykos - Kristaus Prisikėlimui iš numirusių paminėti šventė 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Velykos- Kristaus Prisikėlimui iš numirusių paminėti šventė, viena seniausių ir didžiausių Bažnyčios švenčių. Ji yra bažnytinių metų centras ir švenčiama pirmąjį sekamdienį po pavasario mėnulio pilnaties. Velykų šventė siekia apaštalų laikus, nes pirmieji krikščionys ją šventė kartu su žydais, tačiau jai teikė naują reikšmę. Žydai Velykų švente minėjo išėjimą iš Egipto, aukodami ir valgydami avinėlį, vartodami neraugintą duoną, o krikščionys Velykų šventę skyrė paminėti garbingam Kristaus Prisikėlimui.
Velykos yra kilnojama šventė, visada švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio, t.y. po kovo 21d. Įvairiais metais Velykos būna tarp kovo 21 ir balandžio 26dienos, o dažniausiai būna balandžio mėnesį, todėl šis mėnuo dažnai vadinamas Velykų mėnesiu.
Velykų rytą ūkininkai laikė savo pareiga nueiti į tvartus paglostyti visus gyvulius. Tai darydavo tam, kad gyvuliai visus metus būtų nepikti ir jaukūs. Eidamas į tvartą, tėvas vesdavosi ir vaikus. Gyvulius pašerdavo geresniais pašarais.
Į bažnyčią keliaudavo visi kas tik gali.Iškilminga velykinė procesija aplinkui bažnyčia yra labai svarbi ne tik gyviesiems, bet ir mirusiems. Velykinė procesija, jos iškilmingumas simbolizuoja nepakatojama, protu sunkiai suvokiamą stebuklą. Prisikėlimo iš mirusiųjų laikas tuoj pat panaudojamas sutvarkyti savo ūkiškiems ar net buitiniams reikalams. Kurių atrodytų jokia logika nepaaiškins. Kaimo, miestelio žmogui procesijos puošnumas,iškilmingumas įteigė , kad jos metu galima išprašyti, ar tiesiog nuteikti Dievą būti maloningu labiau negu bet kada, o nedalyvaudamas procesijoje gali pasunkinti dalią ne tik žemėje, bet ir Anapusiniame gyvenime.
Valgių šventinimo bažnyčioje tradicija XXamžiaus pradžioje buvusi visoje Lietuvoje, bet iki mūsų dienų išsilaikė tik Dzūkijoje ir Vilniaus krašte, Klaipėdos krašto lietuviai šio papročio jau nebeprisimena.Velykų ryte nešama bažnyčion šventinti velykiniai valgiai: marginti kiaušiniai, pyragas, mėsa. Tas daroma tam, kad šeimos nariai paragavę šventinių velykinių patiekalų, būti dori, geri žmonės, tarpusavyje nesivaidytų ir nesipyktų, ir kad namuose nuolat būtų ramybė ir santarvė. Valgiai šventinami Didžiojo šeštadienio ir Velykų sekmadienio liturginių apeigų metu, tiksliau – jų pabaigoje.Maistą sudėdavo dažniausiai ant laiptelių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1804 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1804 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros namų darbas
  • 8 psl., (1804 ž.)
  • Word failas 54 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt