2004 m. lapkričio 26d.
Įvadas
Antikos teisė žmonijos istorijoje užima ypatingą vietą. Susiformavusi žiloje senovėje, ji daugeliu šimtmečių pergyveno ją sukūrusią visuomenę.
Antikos teisė yra viena iš vergovinės epochos teisės sistemų. Ta epocha, palyginus su kitais valstybės ir teisės tipais, truko ilgiausiai. Todėl jos teisės istorija apima kelis tūkstantmečius. Antikos teisės studijos padeda ugdyti teisininkų profesinį mąstymą, antikos teisės šaltiniuose randame puikių juridinės technikos ir teisinės argumentacijos metodų pavyzdžiu.
Antikos valstybių ( Atėnų ir Romos) teisės institucijos ir teisės šaltiniai
Civilizacijos su jai būdinga valstybine teisine visuomenės organizacija istorija Europoje prasideda nuo antikos (graikų ir romėnų) civilizacijos, susiformavusios Europos pietuose, Viduržemio jūros baseine. Ši civilizacija savo apogėjų pasiekė I tūkstantmetyje per. Kr.- I tūkstantmečio po Kr. Pradžioje. Šiuo laikotarpiu graikai ir romėnai pasiekė įspūdingų laimėjimų visose visuomeninio gyvenimo sferose, tarp jų – ir politikos bei teisės srityse. Valstybingumo atsiradimo antikos pasaulyje ypatumus daug kuo lėmė geografinės ir klimato sąlygos. Pavyzdžiui, Graikija – tai kalnuotas kraštas, kuriame derlingos žemės, tinkamos grūdinėms kultūroms auginti, buvo nedaug. Bet čia buvo palankios sąlygos amatams plėtotis, tarp jų – metalų apdirbimui, o tai padėjo kelti darbo efektyvumą ir skatinti jo individualizavimąsi. Platūs mainai, vėliau ir prekybinių santykių, ypač jūrų prekybos, plėtra padėjo anksti atsirasti rinkos ūkiui, gausėti privačiai nuosavybei. Spartėjanti turtinė gyventojų diferenciacija skatino politinę kovą, dėl to palyginti greitai nuo primityvių valstybių pereita prie aukšto valstybingumo lygio.
Homero laikų graikų, kaip ir vadinamojo karalių laikotarpio romėnų genčių, visuomenės organizacija I tūkstantmečio pr. Kr. pradžioje rėmėsi trimis svarbiausiais gimininės santvarkos institutais: karaliumi, seniūnų taryba ir tautos susirinkimu. Ankstyvojoje miesto valstybės raidos stadijoje šie trys institutai buvo pertvarkyti į respublikinės santvarkos institutus. Bendruomeniniu ryšių, kuriais rėmėsi karalius (bazilėjaus – Graikijoje, rekso- Romoje) valdžia, suirimas, opozicijos karaliams aristokratinėse šeimose, turėjusiose daug turtų ir nemažą įtaką visuomenei, didėjimas praktiškai visose antikos valstybėse atvedė prie karalių valdžios likvidavimo( VII a. .Kr.– Atėnuose, VI a. pr....
Šį darbą sudaro 2266 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!