Emocijos tai yra pyktis, baimė, džiaugsmas. Su šiomis emocijomis susiduriama bendraujant su kitais žmonėmis. Žinoma, kad emociniai išgyvenimai gali kilti ir ne tik dėl išorinių poveikių, ne tik dėl kūno pokyčių, bet ir dėl įvairių samprotavimų, klaidingų arba teisingų išvadų. Įgijus tam tikrą gyvenimiškąjį patyrimą, išorinės aplinkybės, anksčiau kėlusios baimę, praranda savo aktualumą, o kėlusios džiaugsmą- gali žeisti. Tokiais atvejais emocionaliai reaguojama todėl, kad pasikeitė asmenybės požiūris į reiškinius. Išmokstama valdyti emocijas, jas imituoti ir atpažinti pagal išorines apraiškas kituose žmonėse.
Emocijos ir jausmai yra specifinė objektyviosios tikrovės atspindėjimo forma, t.y. skirtingai nuo pažinimo procesų emocijos nėra psichinis daiktinės tikrovės atspindys, jos išreiškia žmogaus santykį su atspindima tikrove.
Emocijos siaurąja prasme gali būti elementarūs išgyvenimai, susiję su pagrindinių biologinių poreikių tenkinimu. Tai taip pat ir trupalaikiai situaciniai išgyvenimai. Prie šios rūšies emocijų priskiriamas ir emocinis tonas, kurį sukelia pojūčiai, suvokimai, vaizdiniai ar kiti pažinimo procesai.
Emocijos plačiąja prasme, arba jausmai, yra kokybiškai aukštesnė emocinio tikrovės atspindžio forma, būdinga tiktai žmogui, kaip visuomenės nariui.
Anatominis ir fiziologinis emocijų pamatas
Emocijas paprastai lydi kai kurie organiniai pakitimai, kurie apima visą organizmą- širdies ir kraujagyslių darbą, kvėpavimo, virškinimo organus, vidines sekrecijos liaukas, skeleto muskulatūrą. Širdies ir kraujagyslių sistemos pokyčius dėl stiprių emocinių išgyvenimų gali pastebėti ir be specialių prietaisų. Stipriai išsigandus- išbąlama, susigėdus- paraustama. Pirmuoju atveju kraujagyslės susitraukia, antruoju- išsiplečia. Įvairiose emocinėse situacijose keičiasi ir širdies veikla: lėtėja arba greitėja jos darbas. Be to, gali pasikeisti ir kvėpavimo greitis bei gylis.
Teigiamos emocijos vaidina pastiprinimo vaidmenį. Pasisekus veiklai, kurios rezultatas atitinka numatytą tikslą, atsiradusi teigiama emocija padeda formuotis ir išsaugoti atmintyje efektyvią veiklą ir skatina ieškoti naujų būdų tikslui pasiekti.
Emocijos- kompleksiškas reiškinys, jungiantis daug elementų, fiziologinių procesų. Emocijos susiję ir su įgimtais, ir su įgytais nervinės veiklos mechanizmais, jos priklauso nuo individualaus tos ar kitos situacijos įvertinimo.
Individualūs emocijų sferos skirtumai
Žmonės skiriasi savo emocinėmis ypatybėmis. Pagrindiniai asmenybės emocijų sferos skirtumai...
Šį darbą sudaro 2210 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!