Depresija – liguistai prislėgta, liūdna nuotaika, kuriai paprastai būdinga sulėtėjęs mąstymas ir prislopinti judesiai. <...> Greta šių pagrindinių depresijos požymių dažnai pasireiškia ir menkavertiškumo, kaltumo idėjos. Depresija bendroje psichopatologijoje užima svarbią vietą, nes pasitaiko dažnai. (Demblinskas, 2003). Dabartiniu požiūriu tai yra viena iš žmogaus emocinės regeneracijos formų, nuo natūralių emocijų skiriasi ilgesne trukme (dvi ar daugiau savaičių), intensyvumu ir suicidaline rizika, o taip pat neretai ir su kitais psichopatologiniais fenomenais. Depresinė būsena susideda iš dviejų dalių: 1) neigiami subjektyvūs išgyvenimai; 2) simptominė elgesio išraiška, mimika, gestikuliacija, kai kurie organizmo pokyčiai. Esant depresijai kaip ligai yra ir trečiasis komponentas – patologiniai mechanizmai, esantys ligos pagrindu, kurie pasireiškia emociniais sutrikimais.
Depresija dažnai įvardijama kaip tik suaugusiems žmonėms būdinga liga. Tačiau nuo šio sutrikimo kenčia ne tik suaugę, bet ir vaikai bei paaugliai. Tik pastaruoju metu specialistai ėmė skirti daugiau dėmesio vaikų depresijos tyrimams. Depresyvi nuotaika ir ilgalaikė vaikų depresija dažnai būdavo nepastebima, kadangi jos pasireiškimo simptomai skiriasi nuo suaugusiųjų depresijos. Vaikų ir paauglių depresiniai simptomai žymiai daugiau priklauso nuo amžiaus, lyties, ligos stadijos, šeimyninės aplinkos. Vaikų ir paauglių depresija pasireiškia ryškesniais nuotaikos svyravimais nei suaugusiųjų depresija. Dažnai būna liūdna nuotaika, pasyvumas dienos metu ir nuotaikos pagerėjimais po dienos miego arba vakare. Vaikų depresija ne būtinai pasireiškia tik pasyvumu. Kartais šiam afektiniam sutrikimui būdingas agresyvumas (ypač berniukams), nuotaikos nestabilumu. Tuo tarpu suaugusiųjų depresijai daugiau būdingas nuotaikos stabilumas. Juos kankina niūri, prislėgta nuotaika, judesių lėtumas, sulėtėjęs mąstymas ir pan. Vaikai, savo ruožtu, neparodo juos kamuojančių jausmų.
Paauglystėje pradeda ryškėti tokie patys depresijos simptomai kaip ir suaugusiems. Be ankščiau išvardintų depresijos požymių, paaugliams ypač būdingi elgesio sutrikimai (impulsyvumas, palaidas seksualinis gyvenimas, piktnaudžiavimas alkoholiu ir psichoaktyviomis medžiagomis, bėgimai iš namų ir mokyklos). Būdingesnė disforija, nuotaikų nestabilumas, bendravimo problemos, padidėjęs jautrumas tarpasmeniniuose santykiuose. Dėl depresijos nukenčia mokslas, nesugeba bendrauti, nėštumas, piktnaudžiavimas alkoholiu, narkotikais, savižudybės.
Būtina anksti nustatyti nuo depresijos kenčiančius...
Šį darbą sudaro 1791 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!