Patvirtinimas apie atlikto kursinio darbo
savarankiškumą
Patvirtinu, kad įteikiamas kursinis darbas yra:
1. Atliktas savarankiškai ir nėra pateiktas kitam kursui šiame ar ankstesniuose semestruose.
2. Nebuvo naudotas kitame Institute/Universitete Lietuvoje ir užsienyje.
3. Nedaro nuorodų į kitus darbus, jei jie nėra nurodyti darbe.
4. Pateikia visą panaudotos literatūros sąrašą.
ĮVADAS
Lietuvos Respublikos Vaikų teisių apsaugos duomenimis 1999 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 3701,0 tūkstančių gyventojų, iš kurių 927,4 tūkstančių sudarė vaikai. Tai beveik trečdalis mūsų gyventojų.Dėl šeimos vykdomos prievartos, smurto vaikų atžvilgiu, dėl šeimų nesugebėjimo patenkinti pagrindinių vaikų fiziologinių, socialinių ir kitų poreikių bei dėl begalės kitų priežasčių, ne visi vaikai gali gyventi ir augti šeimose, kuriose jie gimė. Valstybė pasirūpina tokiais vaikais suteikdama jiems globą ir rūpybą, kuri yra apibrėžta LR Civilinio kodekso XXIII skyriuje.Lietuvos globos įstaigose 1991 metais gyveno 1787 (26,5%) vaikų netekusių tėvų arba dėl tėvų sunkių ligų. Kur kas didesnė dalis – 4039 (59,7%) vaikų, kurių tėvams atimtos tėvystės teisės.
Deja visos pasaulio šalys susiduria su vaikų teisių apsaugos problemomis. Tai rodo dalies vaikų socialinis, materialinis bei pedagoginis apleistumas šeimoje ir visuomenėje, jų nusikalstamumas, įsitraukimas į narkomaniją, prostituciją, vaikų išnaudojimą.
Šiuo metu Lietuvoje, kaip ir kitose Vakarų Europos kraštuose, yra didelė vaikų globos institucijų įvairovė. Į vaikų globos institucijų kūrimosi procesą įsitraukė savivaldybės, o pastaruoju metu ir nevyriausybinės organizacijos, kurios būdamos paslankesnės už valstybines organizacijas, gali geriau pritaikyti naujas vaikų globos formas.
Kursinio darbo tikslas : naudojantis įvairiais mokslinės literatūros šaltiniais išanalizuoti vaikų, augančių globos namuose, santykius su bendraamžiais ypatumus.
Tikslui pasiekti yra iškeliami šie uždaviniai :
1. išanalizuoti pagrindinius vaikų, augančių globos namuose, tarpusavio santykių rūšis ir jų priežastis;
2. išanalizuoti aplinkos įtaką santykiams su bendraamžiais;
3. remiantis išanaliizuota literatūra pateikti rekomendacijas darbui su vaikais turinčiais bendravimo sunkumų.
1.Vaikų tarpusavio bendravimas
Bendravimas yra specifinė žmonių sąveika veiksmais, mintimis, vaizdiniais ir emocijomis, per kurią jie pažįsta vieni kitus ir pasiekia socialinę vienovę. Bendraudami mes keičiamės informacija, veikiame vieni kitų elgseną, pažįstame vieni kitų išorines...
Šį darbą sudaro 6843 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!