Rašiniai

Vaiko auklėjimas. Koks jis?

10   (1 atsiliepimai)
Vaiko auklėjimas. Koks jis? 1 puslapis
Vaiko auklėjimas. Koks jis? 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Koks turi būti auklėjimas, kad vaikas taptų geru? Kokios yra blogo auklėjimo pasekmės?Iš šalies atrodantys lengvi klausimai iš tikrųjų sukelia daug diskusijų.
Dažniausiai auklėjimas vyksta pagal principą: aš – tau, tu – man. Kitaip sakant, jei būsi geras vaikas, skolingi neliksim, o jei neklausysi – tai nieko ir negausi. Tai auklėjimas aistroje. Jis atsiranda, kai tėvai vaiką laiko tam tikru savęs pratęsimu, kuris negali egzistuoti pats savaime ir yra jų nuosavybė. Tokiu atveju teisingas auklėjimas neįmanomas. Netikras vaiko ego būtinai sukils prieš tėvų valią. Tai vyksta automatiškai, nežiūrint, norim mes to ar ne.
Auklėjimas aistroje atsiranda, kai tėvai nuoširdžiai tiki, kad vaikas ką nors darys tik tada, kai jis bus materialiai suinteresuotas, priešingu atveju jis nieko nedarys. Tokios koncepcijos šaknys – nenoras bendrauti, na, o jeigu jau prisieina tai daryti – reikia būtinai gauti kažkokią naudą. Šiuo atveju vaiko asmenybė tėvų nedomina, jiems tik rūpi, kad jis ką nors darytų. Sakykim, jų tikslas – priversti jį ruošti pamokas. Kaip tai padaryti? Paprasčiausias variantas – vaikui už tai kažką pažadėti. Tokio auklėjimo priežastis paprasta – jie nevertina vaiko kaip asmenybės, jiems rūpi tik rezultatas.
O tai gali baigtis labai liūdnai. Jeigu vaikui nuolatos tvirtinama: padaryk tą ir aną, už tai tu gausi štai ką, – reiškia, meilė darbui jam absoliučiai neskiepijama. Vietoj to jis pratinamas prie rezultatų, ir čia gali būti du variantai.
Pirmasis – kai vaikas inteligentiškas, jis panorės būti mokslo pirmūnu. Jis supras, kad šiam tikslui visai nebūtina labai gerai mokytis, užtenka įgyti mokytojų pasitikėjimą, arba nusirašinėti, ar dar ką nors sugalvoti – būdų užtenka. Vaikas mokysis tik dėl pažymių, todėl vėliau greitai viską užmirš. Taip surėdyta mūsų atmintis: žmogus ilgai prisimena tik tai, ką jis daro su meile. Todėl, gavęs raudoną diplomą, jis neturės jokio praktinio supratimo apie savo specialybę. Jis mokinosi tik dėl diplomo ir domėjosi tik pažymiais. Viso to rezultate...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1116 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (1116 ž.)
Darbo duomenys
  • Senovių filosofijos rašinys
  • 2 psl., (1116 ž.)
  • Word failas 35 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį