Referatai

Tertulianas

10   (1 atsiliepimai)
Tertulianas 1 puslapis
Tertulianas 2 puslapis
Tertulianas 3 puslapis
Tertulianas 4 puslapis
Tertulianas 5 puslapis
Tertulianas 6 puslapis
Tertulianas 7 puslapis
Tertulianas 8 puslapis
Tertulianas 9 puslapis
Tertulianas 10 puslapis
Tertulianas 11 puslapis
Tertulianas 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

2005
TERTULIANO GYVENIMAS IR RAŠTAI. Kvintas Septimijus Tertulianas gimė apie 155 metus. Gimė Tertulianas Afrikoje, o tiksliau Kartaginoje, pagonių šeimoje. Jo tėvas buvo šimtininku Afrikos konsulo kohortoje. Nuo vaikystės buvo mokomas graikų, lotynų kalbų, susipažino su antikos klasika. Iki atsivertimo dirbo advokatu, mokė oratorystės. Jo pažiūrose būta nemažų permainų: prieš 197 m. jis perėjo į krikščionių tikėjimą, o po 20 metų atsitraukė nuo Bažnyčios ir įsijungė į montanistų sektą. Tertulianas buvo pirmasis iš apologetų, pradėjęs rašyti lotyniškai. Savo raštuose gynė Evangelijos mokymą, įrodinėjo krikščionių persekiojimų beprasmiškumą ir žalą pačiai imperijai. Tertulianas pirmasis aiškiai pateikė mokymą apie Trejybę. (Montanizmas, kurio pavadinimas siejasi su Montano vardu, atsirado antroje II m. e. a. pusėje; šis asketizmą ir misticizmą propagavęs sąjūdis buvo re akcija prieš liberalizmą Bažnyčioje, kėlė reikalavimą grįžti prie griežto pirmųjų krikščionių gyvenimo būdo ir laukti Dievo karalystės atėjimo žemėje.) Tertuliano filosofijos orientacija buvo ne metafizinė, kaip daugumos Tėvų, o teisinė; tai siejosi su jo pradiniu išsilavinimu bei profesija, taip pat ir su romėnų kultūros dvasia. Didžiausią įtaką jo pažiūroms turėjo stoicizmas, kuris tuo metu tarp romėnų buvo labiausiai paplitęs; tačiau jis liko priešiškas platoniškajam idea­ lizmui, kuris vėliau įsigalėjo krikščionybėje. Gausūs, dažniausiai monografinio pobūdžio Tertuliano raštai, priklausantys ir ikimontanistiniam, ir montanistiniam laikotarpiui, yra arba asketinio, arba apologetinio-dogmatinio turinio. Tikslioji tertuliano miretis datavis dar speliojama. Manoma, kad jis mire apie 220 metus.
1. PRIEŠIŠKUMAS MOKSLUI IR PROTUI. Tertulianas atmetė bandymus suderinti apreiškimą ir pro­ tinį pažinimą ir pabrėžė krikščionybės bei pasaulietinės kultūros tarpusavio priešingumą. Jis stengėsi įrodyti, kad protinis pažinimas yra a) nenaudingas, nes tiesa, būdama apreikšta ir išdėstyta Šventajame Rašte, ir, be to, yra žinoma, b) negalimas, nes tiesa pranoksta protą, ir c) žalingas, nes skatina klaidinančius mokslus ir moralinį nuosmukį.Vaizdingais žodžiais Tertulianas pavaizdavo prarają tarp krikščionybės ir filosofijos: ką bendra turįs filosofas ir krikščionis, Graikijos mokinys ir dangaus mokinys, tasai, kuris trokšta...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3971 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (3971 ž.)
Darbo duomenys
  • Senovių filosofijos referatas
  • 12 psl., (3971 ž.)
  • Word failas 116 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą