Analizės

V. Krėvės dramos „Skirgaila“ ištraukos interpretacija (ištrauka - Šviesiojo ir Tamsiojo vyrų dialogas)

9.2   (3 atsiliepimai)
V. Krėvės dramos „Skirgaila“ ištraukos interpretacija (ištrauka - Šviesiojo ir Tamsiojo vyrų dialogas) 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

V. Krėvės dramos „Skirgaila“ištraukos interptetacija (ištrauko- Šviesiojo ir Tamsiojo vyrų dialogas) Vincas Krėvė– Mickevičius- XXa. lietuvių prozininkas, dramaturgas. Jo kūryba gausi ir įvairiašakė, nesutelpanti vienos srovės rėmuose, turinti ir realizmo, ir romantizmo bruožų. V.Krėvės „Skirgaila“- pirmoji tikra drama lietuvių literatūroje. Tai istorinė drama, vaizduojanti XIVa. Lietuvą. Pagrindinis veikėjas Skirgaila- ryškus draminis charakteris- rūstus, sąžiningas ir tvirtas Lietuvos valdovas, tačiau nesugebantis būti nei teisingas valdovas, nei geras žmogus. Šalia jo iškyla dar vieno vyro personažas- vokiečių riteris Keleris. Jis atvyksta pas Skirgailą į pilį su klastingais tikslais, veidmainiaudamas jis yra Skirgailos politinis priešas. Tačiau pilyje Keleris įsimyli kunigaikščio išrinktąją Oną Duonutę ir, vėl širdyje pajutęs kilnius jausmus, tampa jo asmeniniu priešu. Paskutinėje iš keturių dramos dalių riteris Keleris, gelbėdamas mylimosios garbę, atsigula į dainiaus Stardo karstą. Jam ten begulint vyksta Šviesiojo ir Tamsiojo vyrų dialogas. Dialogą pradeda ir užbaigia Šviesusis vyras. Pati pirmoji jo replika iškart pradeda kalbą apie mylimąją ir jų tyrus jausmus. Šviesusis vyras jaučia pareigą išgelbėti kunigaikštienę ir kaip garbingas riteris, ir kaip mylintis vyras. Didžiausia vertybė jam yra tai, kad mylimoji, kurią jis išgelbės, amžinai džiaugsis jų meile. Dar vienas jo argumentas pasiaukoti yra jo praeities nuodėmės. Šviesusis vyras jaučia, kad tik didelė atgaila gali atpirkti jo piktadarystes: „Tu daugel pikto esi padaręs viešpaties akyse, ir didi turi būti tavo auka atlyginti dievo teisybei.“ Jis tiki Dievą ir jo pasiryžimą stiprina tai, kad jis paklius į rojų- Dievo dovanotą šviesų pomirtinį pasaulį: „Bet už tai tavęs laukia amžina šviesa!”. Šis argumentas nuolat primenamas viso dialogo metu. Ir paskutinė jo iškeliama vertybė yra garbė. Šviesusis vyras kalbėdamas nuolat pabrėžia, kad jis, kaip vyras, privaląs išgelbėti moters garbę. Šis riteriškumas aiškiausiai atskleidžiamas paskutinėje ištraukos replikoje. Paskutinis sakinys- aiški nuoroda į tai, kas Šviesiajam vyrui svarbiausia: „

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 534 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (534 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 1 psl., (534 ž.)
  • Word failas 27 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt