Referatai

Užutrakio dvaras

10   (1 atsiliepimai)
Užutrakio dvaras 1 puslapis
Užutrakio dvaras 2 puslapis
Užutrakio dvaras 3 puslapis
Užutrakio dvaras 4 puslapis
Užutrakio dvaras 5 puslapis
Užutrakio dvaras 6 puslapis
Užutrakio dvaras 7 puslapis
Užutrakio dvaras 8 puslapis
Užutrakio dvaras 9 puslapis
Užutrakio dvaras 10 puslapis
Užutrakio dvaras 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pradėdamas rašyti ar daryti kokį nors darbą kiekvienas žmogus turi tikslą, kuriuo nori kažką pasiekti, sužinoti ar pamatyti.
Rašydamas šį darbą aš noriu praplėsti savo žinias apie išlikusius senovės dvarus, to meto architektūrą, meno stilių. Šis darbas man padės susipažinti su Užutrakio dvaro istoriją, grafų Tiškevičių šeimos tradicijomis, jų indėliu Lietuvos kultūrai bei istorijai.
Taip pat atkreipsiu dėmesį ir į nepakartojamą gamtos grožį. Tuo metu daugelyje dvarų buvo puošnūs gėlynai, įspūdingi sodai, ežerų kaskados. Neišimtis ir Užutrakio dvaras, prie kurio ir dabar galima rasti labai retų augalų , jame taip pat gyvena šikšnosparniai.
Manau, kad šis dvaras turi turtingą išliekamąją vertė mūsų istorijoje, todėl bandysiu daugiau sužinoti apie to dvaro įtaką šiuolaikinei architektūrai.
4. Kuo šiuo metu pasižymi Užutrakio dvaras?
Užutrakio dvaras
Ant Galvės ežero kranto, Užutrakyje, restauruojama ir atnaujinama grafo Juozapo Tiškevičiaus dvaro sodyba. Joje grafai gyveno iki II pasaulinio karo. Kalbama, kad Tiškevičių giminė turėjusi 99 dvarus. Netoli Trakų, Lentvaryje, jų buvusiame neogotikinės architektūros dvare dabar yra kilimų fabrikas.
Užutrakio vietovė istorijos šaltiniuose minima nuo XIV amžiaus pabaigos - tuo metu ji buvo vadinama Algirdo sala. Vėliau Algirdo sala tapo Trakų miesto totorių jurisdikos dalimi. Ilgą laiką Užutrakis priklausė įvairiems totorių didikams - Dovydui Kalimovičiui, Malškovičiams, Tomui Salavičiui, Zatrockiams ir kt., kol 1723 m. jį nusipirko Stanislovas Sieliava. 1753 m. St. Sieliavos duktė Geištarienė-Narbutienė Užutrakį pardavė Vilniaus katedros kanauninkui Dominykui Karoliui Karpiui.
1783 m. Užutrakį iš Dominyko Karolio Karpio perpirko Laurynas Odynecas, kuris dvare pasistatė mūrinę graikų-unitų cerkvę, veikusią iki 1839 m. Vienas iš Užutrakio šeimininkų - Juozapas Odinecas pagarsėjo savo viešu protestu prieš XVIII amžiaus pabaigoje pradėtą Trakų pilių mūrų ardymą, teigdamas, kad dvi abi - Salos ir Pusiasalio pilys yra Trakų vaivadijos ir visos Lietuvos ypatinga puošmena. 1844 m. Užutrakį paveldėjo Mikalina Koreva, kilusi iš Odinecų giminės. 1897 metų gruodžio 19 d. Užutrakis atiteko grafui Juozapui Tiškevičiui (1868 m.-1917 m. birželio 20 d)., Juozapo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1804 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (1804 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 11 psl., (1804 ž.)
  • Word failas 257 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt