Šiauliai, 2009
ĮVADAS
Europos Sąjunga - tai Europos valstybių asociacija, siekianti platesnės ir gilesnės ekonominės bei politinės joje dalyvaujančių šalių integracijos.
Šiandien Europos Sąjunga yra didžiausia pasaulyje tarptautinė organizacija, apimanti 3.9 mln. kv. kilometrų, vienijanti 27 valstybes ir per 491 milijonus gyventojų. Tai valstybių asociacija, siekianti glaudesnės ekonominės ir politinės integracijos vardan savo piliečių gerumo užtikrinimo, taikos ir stabilumo Europoje.
Kaip ir bet kurioje kitoje sistemoje, ES ekonominėje sistemoje vyksta natūralūs žmonių gimimo, augimo bei mirties procesai. Tai savaime atsiliepia ir darbo jėgos kitimui.
Visos Europos Sąjungos šalys turi bendrų ekonominių vystymosi bruožų. Tačiau yra ir skirtumų, kuriuos sąlygoja tautos tradicijos ir papročiai, moralė ir etika, mokslas ir švietimas, pasiektas ekonominės veiklos rezultatyvumas. Šie veiksniai taip pat turėjo įtakos darbo jėgai ES šalyse. Pagrindinis tikslas ES šalių - siekti visiško užimtumo.
Užimtumas bei daugiau ir geresnių darbo vietų piliečiams kūrimas – svarbiausi ES prioritetai. Europos Sąjunga taip pat privalo užtikrinti lygias galimybes, kad kiekvienas norintis galėtų dirbti. Tikslas – padidinti darbingo amžiaus žmonių užimtumą ir iki 2010 m. pasiekti 70 % darbingo amžiaus gyventojų užimtumo lygį.
Finansinės krizės prasidėjęs nuosmukis visame pasaulyje pasireiškė stipriu prekybos ir gamybos sumažėjimu. Todėl ir daugumoje ES valstybių narių darbo rinkos būklė 2008 m. pradėjo blogėti. Dėl tebesitęsiančios sumaišties finansų rinkoje bei lėčiau augančios viso pasaulio ekonomikos, numatomas lėtesnis ekonomikos augimas.
Pagrindine nedarbo priežastimi bedarbiai laiko nepakankamą išsilavinimą. Įsidarbinti trukdo darbo patirties ar profesinių įgūdžių stoka, nepalankios darbo sąlygos. Prie kitų neįsidarbinimo priežasčių bedarbiai nurodė, jog įsidarbinti trukdo vyresnis amžius, darbdavių nesupratingumas, darbo pasiūlymų mažas pasirinkimas, susisiekimo problemos, taip pat bedarbiai pageidauja daugiau nekvalifikuoto darbo ir kt.
Darbo objektas: užimtumo ir nedarbo pokyčių senosiose ir naujosiose Europos Sąjungos narėse palyginamoji analizė.
Darbo tikslas: atlikti bendrąjį gyventojų skaičiaus, neaktyvių gyventojų, užimtumo ir nedarbo pokyčių senosiose ir naujosiose Europos Sąjungos narėse palyginamąją analizę 2007-2008 m. ketvirčiais.
Darbo uždaviniai:
Apibūdinti neaktyvių gyventojų, užimtumo ir nedarbo pagrindines sąvokas;
Išanalizuoti ir palyginti bendrą...
Šį darbą sudaro 5250 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!