Lietuva įstojusi į Europos Sąjungą šalyje įsigalios 4 pagrindines laisvės: laisvas prekių, asmenų, paslaugų ir kapitalo judėjimas. Šiame darbe panagrinėsime tik vienos iš jų – laisvo asmenų judėjimo - pasekmes Lietuvai.
Šiuo metu daugelis gyventojų laisvo judėjimo po ES galimybę vertina kaip privalumą ir dažniausiai sieja su galimybe pagerinti savo gyvenimo sąlygas, išplėsti profesinę patirtį, patobulinti įgūdžius. Nereikėtų pamiršti, kad galimos ne tik teigiamos, bet ir neigiamos laisvo darbo jėgos judėjimo pasekmės Lietuvai. Visų pirma, tai jaunų ir kvalifikuotų žmonių išvykimas, „protų nutekėjimas“, kas turi teigiamą poveikį Europos Sąjungos valstybių narių ekonomikai, nes stabilizuojasi darbingo amžiaus gyventojų dalis vykstant natūraliam gyventojų senėjimui; žmogiškam kapitalui imlios veiklos rūšys aprūpinamos pigiais ištekliais. O nedideli migrantų iš Centrinės ir Rytų Europos šalių srautai turėtų mažai įtakos ES senų valstybių darbo jėgos rinkai.
Neturint duomenų apie potencialų darbo jėgos judėjimą, nesant jo suvaržymų, sunku bent apytiksliai prognozuoti teigiamas ir neigiamas pasekmes ir parengti kokias nors priemones, kurios padėtų išvengti nepageidautinų pasekmių arba bent sušvelnintų jų poveikį, o taip pat paskatintų teigiamą migracijos poveikį.
• kokie yra ir būtų darbo jėgos judėjimo motyvai: išoriniai (darbo užsienyje pranašumai) ir vidiniai (kas, išskyrus ekonomines paskatas, netenkina Lietuvoje);
• kokios aplinkybės pakeistų apsisprendimą išvykti dirbti į užsienį ir kokios sąlygos paragintų ieškoti darbo užsienyje.
• akademiniam judrumui iškylančios problemos, studijų pripažinimas.
• kokios yra darbuotojų įgyjamos ir išsaugojamos socialinės teisės.
Kaip įvertinti darbo jėgos judėjimą
Kaip rodo migracijos patirtis iš ankstesnių ES plėtimosi etapų, Vakarų Europos valstybėms neturėtų labai nerimauti dėl žymiai padidėjusių migracijos mastų, nes didelė imigracija būdavo pastebima iš karto perėjus prie laisvo darbo jėgos judėjimo, o po to gana smarkiai sumažėdavo ir stabilizuodavosi. Taip yra dėl to, kad senose ES valstybėse-narėse ribotas darbo jėgos talpumas, migracija daug kainuoja migrantams, šalys konverguoja ir pajamų bei užimtumo skirtumai nustoja būti svarbiu emigracijos motyvu.
Migracijos prognozės Centrinės ir Rytų Europos valstybėms mažai gali remtis ankstesniais ES plėtimosi...
Šį darbą sudaro 4153 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!