Referatai

Ukmergės rajonas

9.2   (2 atsiliepimai)
Ukmergės rajonas 1 puslapis
Ukmergės rajonas 2 puslapis
Ukmergės rajonas 3 puslapis
Ukmergės rajonas 4 puslapis
Ukmergės rajonas 5 puslapis
Ukmergės rajonas 6 puslapis
Ukmergės rajonas 7 puslapis
Ukmergės rajonas 8 puslapis
Ukmergės rajonas 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Pagrindinė ukmergės rajono informacija (istorija).
2. Klimatas.
3. Lankytinos ukmerges vietos.
4. Herbas ir jo istorija.
Šventosios slėnis rajoną skiria į dvi dalis: vakarinę – lygių žemumų ir rytinę – švelniai banguotų plynaukščių, pereinančių į Aukštaičių aukštumą (joje, prie Karališkių, yra aukščiausia rajono vieta – 223 m). Šiaurės vakarinė dalis yra Nevėžio žemumoje. Abipus Šventosios, žemesnėse, pelkėti linkstančiose vietose, auga miškų masyvai. Rajono vidurys ir pietinė dalis yra Vakarų Aukštaičių plynaukštėje. Per rajoną teka Šventoji ir jos intakai: Siesartis, Žuvintė, Žirnaja, Riešė, Ukmergėlė, Mūšia. Dalis Šventosios ir jos pakrantės yra ichtiologinis draustinis, įkurtas lašišinių žuvų ir žiobrių nerštavietėms saugoti. Yra 33 ežerai, didžiausi iš jų: Lėnas (219 ha), Žirnajai (192,4 ha), Siesikai. Įrengti 2 tvenkiniai.
Prie Lėno ežero gimė, augo ir savo dvarą turėjo pirmasis Lietuvos Respublikos Prezidentas Antanas Smetona. Garsus ir Siesikų dvaras, kurio rūmai statyti XVI a. pradžioje. Šiuo metu jie restauruojami, prikeliami naujam gyvenimui. Veprių miestelyje žemės ūkio žinių semiasi iš visos Lietuvos suvažiavę jaunuoliai. Aukštumėlėse įsikūręs Želvos miestelis. Sovietmečiu buvo gerai žinoma pagal naujus gyvenviečių planavimo metodus pastatyta Dainavos gyvenvietė. Jos žmonės iki šiol nežino, kaip išsivaduoti iš kaimietiškai miestietiško gyvenimo būdo neigiamų pasekmių. Daugelis didesnių ir mažesnių gyvenviečių, apsupusių vieną iš didesnių šalies rajonų centrų Ukmergę, suteikia kraštui savitų bruožų, išskiriančių šį rajoną iš kitų.
Teritorija: 139 tūkst. ha, iš jų 56,55 % užima žemdirbystės plotai, 29,06 % – miškai, 2,59 % – vandenys, 2,37 % – miestai ir gyvenvietės, 2,3 % – pramonės įmonės ir keliai, 7,13 % – kitos paskirties plotai.
Gyvena: 52 tūkst. žmonių, iš jų 59,62 % miestuose, 40,38 % kaimuose; 53,85 % moterų, 46,15 % vyrų; 93 % lietuvių, 5 % rusų, 0,7 % lenkų, 1,3 % kitų tautybių gyventojų.
Rajone yra: 12 seniūnijų, 23 pašto įstaigos, autobusų stotis, viešbutis, 15 ikimokyklinių įstaigų, darželis-mokykla, 13 pradinių mokyklų, 12 pagrindinių mokyklų, 12 vidurinių mokyklų, jaunimo mokykla, specialioji mokykla,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1274 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1274 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų geografijos referatas
  • 9 psl., (1274 ž.)
  • Word failas 297 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt