Referatai

Kauno marių regioninis parkas

9.0   (3 atsiliepimai)
Kauno marių regioninis parkas 1 puslapis
Kauno marių regioninis parkas 2 puslapis
Kauno marių regioninis parkas 3 puslapis
Kauno marių regioninis parkas 4 puslapis
Kauno marių regioninis parkas 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Regioniniai parkai - saugomos teritorijos, įsteigtos gamtiniu, kultūriniu ir rekreaciniu požiūriais regioninės svarbos kraštovaizdžiui ir ekosistemoms saugoti, jų rekreaciniam bei ūkiniam naudojimui reglamentuoti.
Kauno marių regioninis parkas įsteigtas siekiant išsaugoti unikalų Kauno marių tvenkinio kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes. Svarbiausias Kauno marių regioninio parko akcentas yra marios, atsiradusios 1959 m. užtvenkus Nemuną. Marių dugnu virto didelė dalis slėnio, vanduo užliejo 6 350 ha. Prieš užliejant šį žemės plotą į aukštesnes vietas buvo iškelti kaimai ir vienkiemiai. Iš dabartinės marių teritorijos buvo iškelta 721 sodyba.
Kauno marių regioninis parkas išsidėstęs Kauno miesto, Kauno ir Kaišiadorių rajonų savivaldybių sandūroje - vaizdingame Nemuno vidurupyje. Parkui priklauso visos Kauno marios su įspūdingomis eroduotomis pakrantėmis, gretimais miškais, natūraliais upių ir upelių intakais. Parko bendrasis plotas yra daugiau kaip 10,2 tūkst.ha, kurio Kaišiadorių rajonui tenka 46,5%. Ši teritorija skirta išsaugoti unikalų Kauno marių tvenkinio kraštovaizdį, gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes, jas tvarkyti ir racionaliai naudoti. Parke dideles teritorijas užima vandenys (50,6%) ir miškai (38,1%). Daug mažesniuose plotuose susitelkusios žemės ūkio naudmenos (8,0%), urbanistinės teritorijos (0,7%) ir pelkės (0,6%). Visa parko teritorija gali būti naudojama tik pagal paskirtį. Ūkinė funkcinė zona sudaro 11,1% teritorijos, rekreacinė - 43,0%, apsauginė - 9,8%, o pati svarbiausia - konservacinė - net 29,7%. Taigi trečdalį parko užima įvairūs draustiniai : Dabintos ir Gastilionių botaniniai-zoologiniai, Arlaviškių botaninis, Karčiupio, Pravienos ir Uolės hidrografiniai. Didžiausius plotus užima kraštovaizdžio architektūros draustiniai. Net 7 draustiniai iš 9 yra Kaišiadorių rajone.
Parke saugomos ne tik gamtos vertybės, bet yra lankytinų muziejų, ekspozicijų, istorinių, memorialinių vietų architektūrinių ir archeologinių paminklų. Parko ekologiniais takais galima keliauti pėsčiomis, važiuoti dviračiais, autotransportu, plaukti vandeniu ir žavėtis nuostabia gamta.
Svarbiausios gamtos vertybės.
Didžiosios atodangos, užlietos Nemuno intakų žiotys, įlankos, virtusios tikrais fiordais, prie marių prigludusios sengirės (Rumšiškių, Dabintos miškai) su turtinga augalija ir gyvūnija, ypač retų Lietuvoje žinduolių - didžiųjų miegapelių - populiacija, pelkėjančių,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1160 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1160 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų geografijos referatas
  • 6 psl., (1160 ž.)
  • Word failas 104 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt