Referatai

Vištyčio regioninis parkas

10   (1 atsiliepimai)
Vištyčio regioninis parkas 1 puslapis
Vištyčio regioninis parkas 2 puslapis
Vištyčio regioninis parkas 3 puslapis
Vištyčio regioninis parkas 4 puslapis
Vištyčio regioninis parkas 5 puslapis
Vištyčio regioninis parkas 6 puslapis
Vištyčio regioninis parkas 7 puslapis
Vištyčio regioninis parkas 8 puslapis
Vištyčio regioninis parkas 9 puslapis
Vištyčio regioninis parkas 10 puslapis
Vištyčio regioninis parkas 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Sūduvos pakraštyje prie sienos su Lenkija ir Rusija (Kaliningrado sritimi) yra Vištyčio regioninis parkas. Parkas įsteigtas gamtiniu, kultūriniu ir reakreaciniu požiūriu vertingiems pietvakarių Lietuvos kraštovaizdžio kompleksams saugoti ir tvarkyti. Sūduva - derlingų lygumų kraštas. Miškų čia visai nedaug, bet regioniniame parke miškai užima daugiau pusę parko ploto. Kalvų ir kalvelių taip pat netrūksta. Drausgirio ir Grybingirio gamtiniai rezervatai saugo ąžuolų medynus, ūkinės veiklos nesužalotus mišriuosius miškus, su didele augalų ir gyvūnų rūšių įvairove. Gamtos turtais išsiskiria turtingas Kylininkų kraštovaizdžio draustinis. Neliestos gamtos plotai išsaugojo gausias retųjų augalų populiacijas, juodųjų gandrų, erelių rėksnių gervių ir kitų saugomų paukščių buveines. Gamtos mėgėjus sudomins ir kiti parko draustiniai. Patrauklios Vištyčio ežero platybės, rekreacinės zonos ežero pakrantėse. Senąją urbanistinę struktūrą, erdvinę kompoziciją išlaikė 500 metų gyvuojantis Vištyčio miestelis.
Vištyčio regioniniame parke yra aukščiausia Lietuvoje Suvalkų aukštumos dalis. Reljefo raiškumu ir vaizdingumu išsiskiria kalvotas ir gūbruotas Kylininkų kalvynas, kurio pietuose susitelkusios aukščiausios kalvos: Dunojaus (285m), Janauka (282.9m), Pavištyčio (282.4m), Statkūnų (285.5m). Labai vertingi brandūs plačialapiai miškai, ypač ąžuolynai su skroblais ir liepomis. Miškuose yra 300 metų ąžuolų, 200 metų amžiaus pušų ir eglių. Iš visų pusių supamas kalvų tyvuliuoja didingas Vištyčio ežeras apipintas daugeliu gražių jo atsiradimo legendų. Jo pakrantėje Šilelio miško takelis veda prie Šventojo šaltinėlio, turinčio gydomųjų galių. Netoli Vištyčio miestelio stovi parko puošmena - Kanapkio vėjo malūnas. Parko pakraštyje dunkso trečias pagal dydį Lietuvoje po Puntuko ir Barstyčių Didysis Vištyčio akmuo, kuris gilioje senovėje buvo pagonių naudojamas kaip apeigų aukuras. Vištyčio centre stovi 1930m. pastatytas ir dabar gražiai atkurtas paminklas Vytautui Didžiajam. Vištyčio XIX a. Švč. Trejybės bažnyčia - architektūros paminklas.
Hidrografiniu-hidrologiniu požiūriu vertingi ežerai, upių vagos, šaltiniai, pelkės. Didžiausią hidrografinę vertę sudaro tarp gūbriniame duburyje, iš visų pusių atitvertame kalvotų ruožų, telkšantis Vištyčio ežeras. Vertingos natūralios mažųjų upelių vagos, yra keletas šaltinių. Parko teritorija pasižymi gausiais, bet nedidelio ploto pelkiniais kompleksais.
Biologiniu požiūriu didžiausia...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2984 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2984 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų geografijos referatas
  • 11 psl., (2984 ž.)
  • Word failas 648 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Varnių regioninis parkas

Varnių regioninis parkas Lietuvos geografija Peržiūrėti darbą

Aukštadvario regioninis parkas

Aukštadvario regioninis parkas Lietuvos geografija Peržiūrėti darbą

Pavilnių regioninis parkas

Pavilnių regioninis parkas Lietuvos geografija Peržiūrėti darbą

Rambyno regioninis parkas

Rambyno regioninis parkas Lietuvos geografija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt