Referatai

Tytuvėnų regioninis parkas

10   (1 atsiliepimai)
Tytuvėnų regioninis parkas 1 puslapis
Tytuvėnų regioninis parkas 2 puslapis
Tytuvėnų regioninis parkas 3 puslapis
Tytuvėnų regioninis parkas 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kelmės miestelis. Anot padavimo, senovėje šiose vietose buvę tankūs miškai, kuriuos iškirtus pastatyta gyvenvietė. Nu likusių kyšančių kelmų ir likęs Kelmės pavadinimas. Miestelis turi dvi gimimo datas, pirmoji gali siekti 1294m., kai kryžiuočių kronikose minima Kymelio pilis, o tikrasis ir nenuginčijamas Kelmės vardas minimas nuo 1410m.
Daug vandens nutekėjo nuo to laiko. Ką užklydėliui svečiui šiandien gali paroduti Kelmė? Miestelio pasididžiavimas – didingi barokiniai rūmai prie užtvenkto Vilbėno. Šalimais rūmų – restauruoti dviaukščiai vartai, kadaise skirti įvažiuoti į rūmus, tik gaila, kad jau nelikę jungusio juos su rūmais galingo mūro. Tačiau ir šiandien galima apžiūrėti baudžiauninkų kalėjimą ir kankinimo priemones,o laiptais pakilus į antrą aukštą- erdvią biblioteką,kurioje dvarininkai skaitydavo knygas. Per šventes siauroje arkadoje grodavo orkestras. Šį dvarą keletą šimtmečių puoselėjo ponai Gruževskiai. Dabar rūmuose įsikūręs Kelmės krašto muziejus. Jame galima išvysti dvarininkų laikų baldus, kitų praeities reliktų, indėnų kultūros muziejuką, tautodailės meistrų ar moksleivių kūrybos darbus, o antrame aukšte dar ir radijo aparatūros muziejuką. Miestelis didžiuojasi ir XVI amžiuje statyta evangelikų reformatų bažnyčia, bei iš tolo savo bokštais raudonuojančia dar jauna, neturinčia nei šimto metų švč. Mergelės Marijos ėjimo į dangų bažnyčia. Šalia, galingų medžių paunksnėje, - savotiškai žavios senos kapinaitės, o grįždami palei tvenkinį rūmų link rasime ir senuosius Kelmės akmens mūro pastatus.
Palikę tvarkingą miestelį toliau traukiame Tytuvėnų link. Pradėjus leistis į Dubysos slėnį, verta stabtelėti prie dešinėje pusėje esančios stebuklingosios Sadauninkų koplytėlės. Anot senų žmonių pasakojimų, anksčiau koplytėlės vietoje yra buvęs akmuo su įspaustomis pėdos, kelio ir lazdos žymomis, vadinamas pėduotuoju akmeniu. Vietinis gyventojas Žilinskas kartą susapnavęs švč. Mergelę, kuri jam liepusi pastatyti koplytėlę. Taip radosi apie pusantro metro aukščio koplytėlė, kurią jis iki mirtis prižiūrėjęs. Vėliau buvo pastatyta didesnė, į kurią pasimelsti ir atsigerti iš šalimais esančio šaltinėlio suvažiuodavo žmonės iš už šimtų kilometrų. Ne viena iš jų pasveiko ir ilgai gyveno. Ir dabar koplytėlė gražiai prižiūrima,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1449 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1449 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų geografijos referatas
  • 4 psl., (1449 ž.)
  • Word failas 42 KB
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Varnių regioninis parkas

Varnių regioninis parkas Lietuvos geografija Peržiūrėti darbą

Metelių regioninis parkas

Metelių regioninis parkas Lietuvos geografija Peržiūrėti darbą

Aukštadvario regioninis parkas

Aukštadvario regioninis parkas Lietuvos geografija Peržiūrėti darbą

Kauno marių regioninis parkas

Kauno marių regioninis parkas Lietuvos geografija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt