Konspektai

Lietuvos rezervatai - paskaitų medžiaga

9.6   (3 atsiliepimai)
Lietuvos rezervatai - paskaitų medžiaga 1 puslapis
Lietuvos rezervatai - paskaitų medžiaga 2 puslapis
Lietuvos rezervatai - paskaitų medžiaga 3 puslapis
Lietuvos rezervatai - paskaitų medžiaga 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

saugomų teritorijų steigimas. Saugomos teritorijos - sausumos ir (ar) vandens plotai nustatytomis aiškiomis ribomis, turintys pripažintą mokslinę, ekologinę, kultūrinę ir kitokią vertę, kuriems teisės aktais nustatytas specialus apsaugos ir naudojimo režimas .Saugomos teritorijos steigiamos siekiant išsaugoti gamtos ir kultūros paveldo teritorinius kompleksus ir objektus (vertybes), kraštovaizdžio ir biologinę įvairovę, užtikrinti kraštovaizdžio ekologinę pusiausvyrą, gamtos išteklių subalansuotą naudojimą ir atkūrimą, sudaryti sąlygas pažintiniam turizmui, moksliniams tyrimams ir aplinkos būklės stebėjimams, propaguoti gamtos ir kultūros paveldo teritorinius kompleksus ir objektus (vertybes).Gamtinio pobūdžio saugomas ir kitas ekologiškai svarbias teritorijas, užtikrinančias kraštovaizdžio ekologinę pusiausvyrą, į krašto tvarkymą subalansuojančią bendrą sistemą jungia gamtinis karkasas.Saugomų teritorijų apsauga - procesas, susidedantis iš saugomų teritorijų planavimo bei projektavimo, konkrečių apsaugos ir tvarkymo priemonių įgyvendinimo, kontrolės, taip pat aplinkosauginio švietimo [LR saugomų teritorijų įstatymas, Žin., 2001,Nr. 108-3902]. Saugomoms Lietuvos teritorijoms ar jų dalims, svarbioms buveinių ar paukščių apsaugai, gali būti suteikiamas Europos bendrijos svarbos specialių saugomų teritorijų statusas. Vertingiausioms Lietuvos teritorijoms gali būti suteiktas pasaulio paveldo vietovių statusai.Saugomų teritorijų steigimas yra susijęs su veiklos apribojimu ar visišku jos uždraudimu nustatytuose vietose. Institucijos siūlančios steigti saugomas teritorijas, privalo prieš 6 mėn. iki šių teritorijų įsteigimo informuoti žemės savininkus, kaip numatoma apriboti veiklą. Žemės savininkui suteikiama teisė pareikšti pretenzijas institucijai siūlančiai steigti saugomą teritoriją. Saugomų teritorijų steigimas derinamas su teritorijos planavimo dokumentų rengimą koordinuojančiomis institucijomis. Jeigu vertingiems kraštovaizdžio kompleksams ar objektams gresia sunaikinimas tuomet saugomos teritorijos steigiamos neatsižvelgiant į žemės savininko pretenzijas.Galutinį sprendimą dėl saugomų teritorijų įsteigimo priima: Seimas, steigiant valstybinius rezervatus ir valstybinius parkus;Vyriausybė, steigiant valstybinius draustinius, biosferos monitoringo teritorijas, rezervatines apyrubes, saugomų gamtos išteklių sklypus bei skelbiant gamtos paminklus;Aplinkos ministerija, skelbiant saugomus gamtinius kraštovaizdžio objektus;Savivaldybių tarybos steigiant savivaldybės saugomas teritorijas, kraštovaizdžio objektus, nustatant vietinės reikšmės apsaugos zonas. Saugomų teritorijų tikslas ir uždaviniai. Pagal saugomų teritorijų įstatymą saugomos teritorijos – sausumos ir vandens plotai bei kraštovaizdžio objektai, dėl savo vertės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 11302 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (11302 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų geografijos konspektas
  • 4 psl., (11302 ž.)
  • Word failas 224 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt