Laboratoriniai darbai

Tyrimas: inercijos momento nustatymas iš kūno parametrų

10   (3 atsiliepimai)
Tyrimas: inercijos momento nustatymas iš kūno parametrų 1 puslapis
Tyrimas: inercijos momento nustatymas iš kūno parametrų 2 puslapis
Tyrimas: inercijos momento nustatymas iš kūno parametrų 3 puslapis
Tyrimas: inercijos momento nustatymas iš kūno parametrų 4 puslapis
Tyrimas: inercijos momento nustatymas iš kūno parametrų 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Skaičiavimas žiedo inercijos momento iš jo parametrų – masės, išorinio ir vidinio skersmenų, skaičiavimas žiedo išorinio ir vidinio skersmenų daugkartinių matavimų paklaidos Stjudento metodu ir žiedo masės paklaidos – Gauso metodu, skaičiavimas žiedo inercijos momento netiesioginio matavimo paklaidos.

Ištrauka

1. Apskaičiuoti žiedo inercijos momentą iš jo parametrų – masės, išorinio ir vidinio skersmenų.
2. Apskaičiuoti žiedo išorinio ir vidinio skersmenų daugkartinių matavimų paklaidas Stjudento metodu, o žiedo masės paklaidą – Gauso metodu.
3. Apskaičiuoti žiedo inercijos momento netiesioginio matavimo paklaidą.
Inercijos momentas ašies atžvilgiu yra svarbi besisukančio objekto (materialaus taško ar kūno) inertiškumo kiekybinė charakteristika. Materialiojo taško inercijos momentas ašies O atžvilgiu (1pav.,a) yra lygus to taško masės ir jo nuotolio iki sukimosi ašies kvadrato sandaugai:
Kietojo kūno inercijos momentas ašies O atžvilgiu yra lygus visų jo masės elementų inercijos momentų sumai šios ašies atžvilgiu (1 pav., b):
arba
Kūno inercijos momentas yra fizikinis dydis, kiekybiškai (t.y. konkrečia skaitmenine verte) apibūdinantis kūno inertiškumą jo sukamojo judėjimo atveju. Analogiškai kūno inertiškumą slenkamojo judėjimo atveju kiekybiškai įvertina jo masė m. Kaip manyti iš (2), kūno inercijos momento dydis priklauso nuo to kūno masės ir jos pasiskirstymo sukimosi ašies atžvilgiu, t. y. nuo kūno matmenų ir formos. Todėl pažymėtina, jog kūno ar materialaus taško inercijos momentas yra visuomet apskaičiuojamas kurios nors konkrečios ašies atžvilgiu. Geometriškai taisyklingos formos kūnų inercijos momentų formules galima išvesti, taikant apibendrintąją formulę (2). Šiuo būdu galime užrašyti analitines inercijos momento išraiškas per kūno masę ir jo parametrus (žr. žemiau pateikiamą žiedo inercijos momento formulės išvedimo pavyzdį). Netaisyklingos formos kūnų inercijos momentų skaitmeninės vertės paprastai yra nustatomos įvairiais eksperimentiniais metodais.
Heigenso – Šteinerio teorema. Ji yra taikoma tada, kai reikia apskaičiuoti kūno inercijos momentą atžvilgiu ašies, nubrėžtos ne per kūno masės centrą. Pavyzdžiui, jei kūnas sukasi apie ašį O‘(2pav.), nubrėžtą ne per to kūno masės centrą C, tai pagal Heigenso-Šteinerio teoremą kūno inercijos momentas I0‘ šios ašies atžvilgiu yra lygus to kūno inercijos momentui I0, apskaičiuotam atžvilgiu...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 665 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
5 psl., (665 ž.)
Darbo duomenys
  • Fizikos laboratorinis darbas
  • 5 psl., (665 ž.)
  • Word failas 115 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį laboratorinį darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt