D. Ivanovskis (1864 – 1920 m.) yra virusologijos pradininkas. Tyrinėdamas tabako lapų mozaikinę ligą, jis išsiaiškino jos sukėlėjus. Tai mažesni už bakterijas, praeinantys pro bakterinius filtrus, neląstelinės sandaros, neaugantys paprastose terpėse mikroorganizmai. Kiek vėliau šiuos D. Ivanovskio atrastus mikroorganizmus M. Bejerinas pavadino virusais; jie ir dabar taip vadinami. D. Ivanovskis padarė prielaidą, kad virusai gali būti kristalų pavidalo, nes panašius į kristalus kūnelius jis matė mozaikinės ligos pažeistuose lapuose. Tai 1933 m. Patvirtino mokslininkas V. Stenlis, gavęs mozaikinės ligos virusų kristalus.
Taigi dauguma ligų sukelia netik bakterijos, bet ir už jas mažesni mikroorganizmai – virusai. Šiame referate aš ir trumpai supažindinsiu su virusų sandara, o plačiau pakalbėsiu apie vieną iš daugelio virusų, tai yra tymų virusai. Apibūdinsiu kokios yra šios ligos susirgimo priežastys, kokie simptomai, tyrimai, kokia diagnozė, ligos eiga, komplikacijos, gydymas, profilaktika.
Žodis virus lotyniškai reiškia gyvulinės kilmės nuodą. M. Bejerinkas XIX a. Pirmą kartą virusais pavadino tabako mozaikinės ligos sukėlėjus. Dabar virusais vadinama atskira gyvų organizmų grupė, esanti ant ribos tarp gyvosios ir negyvosios gamtos.
3. didieji virusai – 150 – 300 nm (raupų, raupų vakcinos virusai).
Nesudėtingos sandaros virusai sudaryti iš tokių dalių: vieno tipo nukleorūgšties (DNR arba RNR), kuriuose užkoduotos jo paveldimos savybės (nuo nukleorūgščių priklauso viruso infekciškumas), baltymų ir mineralinių druskų. Sudėtingesniuose virusuose dar randama angliavandenių, lipidų, kai kurių fermentų.
Taigi virusai yra patys mažiausi mikroorganizmai, neturintys ląstelinės sandaros, savarankiškos medžiagų apykaitos ir turi vieno tipo nukleorūgštį (DNR arba RNR). Pagal dydį skirstomi į tris grupes, o pagal sandarą – į nesudėtingos sandaros virusus ir sudėtingos sandaros.
II. skyrius
Tymų virusai
Tymų virusinę prigimtį ištyrė 1911 m. T. Andersonas ir Dž. Goldbergas. 1954 m. K. Endersui ir T. Pablei pavyko išauginti tymų virusą beždžionių ir žmogaus inkstų ląstelėse. Netrukus po to buvo pagaminta tymų vakcina.
Virusai yra 120 – 140 (kartais iki 250) nm dydžio. Šį virusą būtų galima priskirti prie vidutinio dydžio virusų...
Šį darbą sudaro 2481 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!