+
ĮVADAS
Dėmesys tai konceptas, turintis daugybę apibrėžimų, tačiau visi jie turi bendrų bruožų. Vienas iš jų: dėmesys – tai psichikos veiklos kryptingumas ir sutelktumas į kokį nors realų ar idealų objektą (daiktą, įvykį, veiksmą, vaizdą, samprotavimą, mintį) tam tikru momentu (Lapė ir Navikas, 2003). Dėmesys ypatingas tuo, kad turi kelias savybės, kurios kartu apibūdina žmogaus gebėjimą susikoncetruoti. Svarbiausios dėmesio savybės yra apimtis, intensyvumas, paskirstymas, perkėlimas, patvarumas, svyravimas (Lapė ir Navikas, 2003). Tačiau šitam darbui svarbiausias yra dėmesio perkėlimas - sąmonės nukreipimas nuo vienos veiklos prie kitos arba nuo vieno objekto prie kito objekto.
Žmogaus dėmesį gali lengvai paveikti pašaliniai triukšmai, trukdantys susikaupti atliekant užduotis. Nors asmuo gali stengtis sąmoningai sutelkti dėmesį į darbą, tai gali neigiamai paveikti jo produktyvumą – atsiranda lėtumo arba klaidų tikimybė.
Darbo produktyvumui taip pat labai svarbus įšmokimas - tai nuolatinis elgesio (arba žinių) kitimas, susijęs su patirtimi (Lietuvių kalbos moksliškas žodynas).
Darbo tikslas – įvertinti skirtingų triukšmo tipų poveikį tyrimo dalyvio produktyvumui ir užduoties atlikimo tikslumui. Taip pat nustatyti, ar yra sąsaja tarp išmokimo ir rezultatų.
METODIKA
Tyrimo dalyviai:
Tyrime dalyvavo vienas 20 metų amžiaus vyras. Jis buvo gerai išsimiegojęs, pavalgęs ir nekantravo kuo greičiau pradėti eksperimentą, nes jam buvo įdomu sužinoti, kas vyks. Dalyvis įpratęs atlikti įvairią veiklą klausydamasis muzikos ir neturi regėjimo problemų, nors nešioja akinius. Dieną prieš tyrimą jis dalyvavo intensyvioje treniruotėje, todėl kartais jautė fizinį nuovargį.
Darbo priemonės:
A4 formato sąsiuvinio lapas langeliais, rašiklis, kompiuteris, kuriuo pateikiami garsai.
Darbo aplinka:
Eksperimentas vyko trečiadienį, rugsėjo 25 d. , 10:45, ryte. Tyrimo dalyvis sėdėjo šviesioje auditorijoje. Auditorijoje buvo grupė studentų ir vienas eksperimentuotojas (dėstytojas). Auditorijoje buvo atidaryti langai, dėl to kartais tyrimo dalyvis girdėjo pašalinius garsus iš lauko.
Darbo eiga:
Eksperimentą sudarė keturi pagrindiniai etapai. Pradžioje eksperimento vadovas (eksperimentuotojas) supažindino su eksperimento instrukcija bei taisyklėmis. Vėliau tyrimo dalyvis turėjo galimybę patikrinti, ar gerai suprato taisykles bei instrukcijas, per pasibandymą. Tyrimo metu dalyvis turėjo skirtingais būdais sumuoti skaičius. Visi etapai prasidėdavo nuo sumavimo viršuje, t. y. tyrimo dalyvis turėjo rašyti dviejų skaičių sumą viršuje, o žemiau – sukryžiuotą skaičių iš kairės. Po 1 minutės, kai eksperimentuotojas pasakydavo raktinį žodį „Brūkšnys“, sumavimo principas keisdavosi į sumavimą apačioje, t. y. tyrimo dalyvis jau turėjo rašyti dviejų skaičių sumą apačioje, o viršuje – sukryžiuotą skaičių iš kairės. Vienas etapas truko 10 minučių, sumavimo principai keisdavosi kas minutę, o tarp etapų buvo daromos 5 minučių pertraukos.
Šį darbą sudaro 1592 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!