ĮVADAS
Topografinė nuotrauka – tai topografinių planų bei žemėlapių sudarymas. Stambaus mastelio (1:5000, 1:2000, 1:1000, 1:500) topografiniai planai naudojami inžineriniams tikslams. Nuotraukos mastelis priklauso nuo topografinių planų paskirties, jų išsamumo bei tikslumo, taip pat nuo situacijos ir reljefo sudėtingumo. Topografiniai planai gali būti bendrieji ir inžineriniai, kuriuose pavaizduotos požeminės komunikacijos.
Topografinis planas būtinas pradedant bet kokius projektavimo darbus. Pagal nustatytą tvarką projektavimo darbai gali būti atliekami ant topografinio plano, parengto ne vėliau kaip prieš vienerius metus. Topografiniame plane išsamiai vaizduojama esama situacija, reljefas ir požeminės komunikacijos. Planai nustatyta tvarka suderinami su visomis inžinerinius tinklus eksploatuojančiomis organizacijomis bei savivaldybėmis. Topografiniai planai rengiami skaitmeninės ir analoginės formų.
Topografiniai planai rengiami vadovaujantis geodezijos kartografijos techninio reglamentu GKTR 2.11.02:2000, patvirtintu Valstybinės geodezijos ir kartografijos tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2000 m. birželio 19 d. įsakymu Nr.45.
Darbo tikslas: susipažinti šiuolaikiniais prietaisais darant topografinę nuotrauką.
Darbo uždaviniai:
1. Susipažinti su topografine nuotrauka;
2. Aptarti šiuolaikinius geodezinius prietaisus;
3. Pateikti šiuolaikinių geodezinių prietaisų pavyzdžių.
1. TOPOGRAFINĖS NUOTRAUKOS GEODEZINIS PAGRINDAS
Geodezinės topografinės nuotraukos pagrindas - tai vietovėje nuolatiniais ženklais paženklinti punktai , kurių koordinatės x, y ir altitudės žinomos, pagal tai pagrindas skirstomas i horizontalųjį ir aukščių. Atraminį geodezinį pagrindą sudaro valstybinis geodezinis pagrindas ir vietiniai geodeziniai tinklai. Niveliacijos metodo tikslumas sudarant vietinį aukščių planą yra toks pat, kaip ir sudarant valstybinį aukščių pagrindą, tik tinklo parametrams keliami šiek tiek kitokie reikalavimai. Antrosios klasės niveliacijos ejimai projektuojami taip, kad jie apimtų visa teritoriją. Antrosios klasės tinklas sutankinamas trečiosios klasės ejimais, o bendras antrosios ir trečiosios klases tinklas tankinamas niveliuojant ketvirtosios klasės būdu. Kai teritorija mažesnė kaip 50 kvadratinių kilometrų , pakanka trečiosios klasės niveliacijos, o kai teritorija mažesnė kaip 25 kvadratiniai kilometrai, - tik ketvirtosios klasės niveliacijos. Dažniausiai geodezinio pagrindo punktu neužtenka vietovės topografinei nuotraukai sudaryti. Todėl remiantis šio pagrindo punktais sudaromas laikinas nuotraukos pagrindas. Nuotraukos pagrindo taškų koordinatės randamos darant teodolitinius ejimus, sankirtomis arba mikrotrianguliacijos...
Šį darbą sudaro 1374 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!