Tomas Akvinietis gimė 1224 metais netoli Akvino, Roccaseccoje (Italija). Jo tėvas buvo kilęs iš langobardų giminės, motina – iš normanų. Tomas mokėsi Monte Casino abatijoje, vėliau laisvuosius menus ir logiką studijavo Neapolyje Frydricho II įsteigtame universitete. Būdamas 18 metų įstojo į Domininkonų ordiną, kuris jį pasiuntė studijuoti į Paryžių, vėliau – į Kelną. Kelne jo studijoms vadovavo ano meto garsiausias teologas ir filosofas dominikonas Albertas Didysis.
1257 m. Tomas Akvinietis buvo paskirtas Paryžiaus universiteto dėstytoju, 1259 m. – popiežiaus dvaro teologu ir turėjo grįžti į Italiją. 1269 m. vėl buvo iškviestas į Paryžių profesoriauti; 1272 metais grįžo į Italiją dėstyti Neapolio universitete.
1274 m. sausio mėnesį popiežiaus Grigaliaus X buvo pakviestas dalyvauti Bažnyčios ekumeniniame Susirinkime Lione. Kelionėje susirgo ir kovo 7 d. mirė.
Tomas Akvinietis – teologas, filosofas, popiežiaus Jono XXII 1323 m. buvo paskelbtas šventuoju, netrukus jam suteiktas ,,Doctor Angelicus’’ titulas. 1998 m. popiežius Jonas Paulius II enciklikoje Fides et Ratio, pabrėžė Tomo darbų aktualumą teisingam tikėjimo ir proto santykių traktavimui. Tomas Akvinietis paliko daug veikalų filosofijos ir teologijos klausimais.
Tomas sukūrė teoriją apie būtį ir buvimą, kurioje derama vieta skiriama ir dievui, ir pasauliui ir žmogui.
Jeigu iki graikų mintijimo pradžios Žemės žmonių mintį įsivaizduotume kaip Žemę gobiančias miglas, tai ten, kur gyvena ir mąsto graikai, pastebėtume miglų retėjimą ir spindinčius rasos lašus, ilgainiui virstančius srauniomis saulėtomis upėmis. Tie rasos lašai, tos upės – tai graikų proto kondensuotas žinojimas.
Graikų mąstysena labai skyrėsi nuo viską iki jos gobusios mitinės mąstysenos.
Savo prigimtim visų žmonių mąstymas yra vienodas, bet jo turinys gali būti labai įvairus. Kodėl? Tai priklauso nuo daugelio aplinkybių, ir visų pirma nuo patyrimo turtingumo, pagaliau nuo to, kaip patyrimo pagrindu daromos išvados – ar protaujama, remiantis patyrimu, ar tik jo sukeltu jausmu. Pavyzdžiui, aš pajutau šaltį. Kaip aš galiu į jį reaguoti? Galiu tarti: oras labai atvėso. Galiu pasakyti ir taip: koks siaubas!...
Šį darbą sudaro 2158 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!