Konspektai

Tomas Venclova

9.8   (2 atsiliepimai)
Tomas Venclova 1 puslapis
Tomas Venclova 2 puslapis
Tomas Venclova 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Konspektas apie Tomą Venslovą.
Tomo Venclovos kūrybinis kelias- ne visai tipiškas sovietmečio Lietuvos rašytojui. Poetas gimė ir užaugo avangardistinio žurnalo „Trečias frontas“ bendradarbio, vėliau žinomo sovietinio rašytojo Antano Venclovos šeimoje, kaip asmenybė formavosi veikiamas inteligentų aplinkos ir knygų.

Ištrauka

Skaidrė Tomo Venclovos kūrybinis kelias- ne visai tipiškas sovietmečio Lietuvos rašytojui. Poetas gimė ir užaugo avangardistinio žurnalo „Trečias frontas“ bendradarbio, vėliau žinomo sovietinio rašytojo Antano Venclovos šeimoje, kaip asmenybė formavosi veikiamas inteligentų aplinkos ir knygų. Dar studijuodamas Vilniaus universitete lituanistiką, Venclova ėmė bendrauti su žmonėmis, nesusitaikančiais su sovietine sistema, todėl nesutikdamas eiti į kompromisus su valdžia gavo leidimą emigruoti. Sovietiniais metais Lietuvoje oficialiai išleistas tik vienas eilėraščių rinkinys ,,Kalbos ženklas”.
Skaidrė Plonytė knyga su 37 eilėraščiais, lietuvių literatūroje atrodė netradiciškai, kadangi tuo metu labiau įprasta buvo poeto tiesioginė emocinė išpažintis, tačiau poezijoje ji buvo reikšminga: ,,Išsaugojau gerokai suskaitytą, kava sulaistytą, aptrintą ,,Kalbos ženklą”, kuris ėjo per tikrai gabių žmonių ir mano studentų rankas, palikdamas pėdsakus ir jų jaunoje kūryboje” (Martinaitis). O Venclova net eilėraščių pavadinimuose pabrėžia modernistinį eilėraščio “darymą”. Pačio rinkinio pavadinimu “Kalbos ženklas” Tomas Venclova tarsi teigia, kad eilėraštis prasideda iš kalbos. Pvz eilėraštis………. Poetas atskleidžia tokius pasaulio ir žmogaus ryšius, kurių lyg ir nėra tol, kol jie neišsakyti. Kalba- didžiausia žmogaus vertybė, jo pasaulio kūrėja. Rašytojas kuria gana griežtą eilėraštį, laisva improvizacija minimali. Taisyklingas ritmas yra poetinės tvarkos požymis.
Skaidrė Poetinė kalba disciplinuota, poetas laikosi daugelio klasikinės poezijos normų- ritmo, rimo, metro. Juose tiesiogiai nekalbama apie asmeninius išgyvenimus. Pasaulį lyrinis subjektas tarsi stebi iš šalies ir jį komentuoja. Norint suprasti peoto eilėraštį reikia atidžiai įsižiūrėti į įvairius teksto, kuriame neretai susipina konkrečios gyvenimiškos detalės ir abstraktūs samprotavimai, ryšius. Dažnai atsigręžiama į pasaulinę literatūros ir kultūros tradiciją- eilėraščiuose gausu tiesioginių ar netiesioginių citatų, nuorodų į pasaulinės peozijos tradiciją nuo antikos iki šių dienų. Poezijos įvaizdžiai susiję su miestu: nėra įprastinių kaimo atributų, gamtos atgarsiai minimalūs. Jo poezija antitradicinė, paremta ne romantine ar impresionistine, o lingvistine poezijos samprata. Stilistiniu požiūriu ji yra vieninga: formos organizavimo principai rūpestingai apgalvoti, o forma itin disciplinuota ir griežta. Venclovos poezija yra priešingybė nelogiškam minties vystymui.
Skaidrė Kūryboje...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 865 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (865 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 3 psl., (865 ž.)
  • Word failas 46 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt