Referatai

Tomas Venclova

9.0   (3 atsiliepimai)
Tomas Venclova 1 puslapis
Tomas Venclova 2 puslapis
Tomas Venclova 3 puslapis
Tomas Venclova 4 puslapis
Tomas Venclova 5 puslapis
Tomas Venclova 6 puslapis
Tomas Venclova 7 puslapis
Tomas Venclova 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Darbas apie Tomą Venclovą:

Kūryba ir gyvenimas.
Kūrybos bruožai.
Kritikų atsiliepimai.
Eilėraščių skiltis.

Ištrauka: Tomas Venclova gimė 1937 m. rugsėjo 11 d. Klaipėdoje žinomo lietuvių rašytojo Antano Venclovos šeimoje. 1946 m. rudenį Venclovų šeima iš Kauno persikelia gyventi į Vilnių. Nuo 1947 m. mokėsi Vilniaus pirmoje berniukų gimnazijoje.
1954 m. įstojo Į Vilniaus universiteto Istorijos - Filologijos fakultetą studijuoti lituanistikos. Čia Tomas Venclova formavosi kaip atkaklus, savo kelio ieškantis žmogus. Jo interesai labai anksti pasisuko į kultūrą, literatūrą.

Ištrauka

2007/2008 m.m.
Tomas Venclova gimė 1937 m. rugsėjo 11 d. Klaipėdoje žinomo lietuvių rašytojo Antano Venclovos šeimoje. 1946 m. rudenį Venclovų šeima iš Kauno persikelia gyventi į Vilnių. Nuo 1947 m. mokėsi Vilniaus pirmoje berniukų gimnazijoje.
1954 m. įstojo Į Vilniaus universiteto Istorijos - Filologijos fakultetą studijuoti lituanistikos. Čia Tomas Venclova formavosi kaip atkaklus, savo kelio ieškantis žmogus. Jo interesai labai anksti pasisuko į kultūrą, literatūrą.
1958 metų pabaigoje buvo išleista pirmoji T. Venclovos 17-kos eilėraščių knyga "Pontos Axenos", pasirašyta Andriaus Račkausko slapyvardžiu. Knyga 4-iais egzemplioriais išėjo Vilniuje, savilaidos leidykloje "Eglutė" ("Joločka") , kurioje darbavosi ir pats autorius su draugais V. Čepaičiu, P. Morkumi, N. Trauberg .
1958 m. gruodį ta pati leidykla išleido rusų kalba T. Venclovos straipsnį "Pasaulis - vizija ir pasaulis - konstrukcija"apie "revoliuciją mene", kurios ribą autorius nubrėžė ties Bodlero, Rimbaud, Rilkės ir Gumiliovo kūryba.
1960 m. pavasarį T. Venclova baigia Vilniaus universitetą.
1960 m. grupė draugų sukuria Savišvietos ratelį (dar 1958 m. T. Venclovai buvo kilusi mintis kurti grupę, kurioje draugai skaitytų vieni kitiems paskaitas iš pasaulinės kultūros temų, kurias geriau išmano).
1960 m. balandį T. Venclova susitiko su Aleksandru Ginzburgu, kuris tuo metu lankėsi Vilniuje, ir davė jam keletą savo eilėraščių žurnalui "Sintaksis". Netrukus Maskvoje Ginzburgą areštavo. Radę T. Venclovos rankraščius, T. Venclovą ir jo draugus tardė KGB. Domėjosi ir Savišvietos ratelio veikla.
1961 m. išleistos Justino Marcinkevičiaus apysakos "Pušis kuri juokėsi" literatūrinių personažų prototipais, kaip kartais tvirtinama, tapo T. Venclova ir jo draugai.
1961-65 m. T. Venclova gyveno Maskvoje, kur susidūrė su sovietų bandoma nustumti ar net sunaikinti tikrąja rusų kultūra, su sovietinės santvarkos nepriimančiais ar net su ja kovojančiais žmonėmis. Vėliau lankėsi bei gyveno ir Leningrade, kur artimai draugavo su valdžios netoleruojamu poetu Josifu Brodskiu.
1961 ar 1962 metais skaitytojams perrašinėjant Vilniuje plito dar vienas T. Venclovos rankraštinis leidinys - "Maskvos eilėraščiai" , apie kurį KGB žinojo, jo ieškojo, bet taip ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1937 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1937 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 8 psl., (1937 ž.)
  • Word failas 121 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt