Vieno apibrėžimo, kad yra tiriamoji žurnalistika nėra. Dažnai sakoma, kad tai yra rimčiausia žurnalistikos sritis. Žurnalistiniai tyrimai aprašo ne problemas, o ieško jų ištakų. Dažniausiai nagrinėjami sudėtingi politiniai, ekonominiai klausimai. Tiriamoji žurnalistika yra labai galinga žurnalistikos sritis, kuri gali veikti visuomeninę nuomonę. Todėl tiriamajai žurnalistikai reikia išteklių ir laiko.
Teoriškai tiriamoji žurnalistika galima visose žiniasklaidos priemonėse – spaudoje, televizijoje, radijuje ir net internetinėje žiniasklaidoje. Tačiau radijas ir televizija šiandien vis labiau atlieka vadinamąją pasilinksminimo – entertainment funkciją. Spaudoje perskaitytus dalykus gali skaityti dar ir dar, tada, kada nori ir ką nori. Elektroninė žiniasklaida šiuo aspektu yra kiek kitokia. Net ir naujas terminas yra išrastas: information+ enternaiment = infortaitment.
Todėl nenuostabu, kad spaudoje tiriamosios žurnalistikos yra daugiausia. Po spaudos daugiausia tiriamosios žurnalistikos yra televizijoje. O radijuje galima sakyti, kad mažiausiai. Teoriškai radijas yra ideali terpė tiriamajai žurnalistikai klestėti, nes televizijai reikia vaizdų, kuriuos gauti yra labai sunku – negi visą laiką vaikščiosi su beprotiškus pinigus kainuojančia miniatiūrine kamera?.. įsirašyti garsus yra daug paprasčiau, nei prisifilmuoti tinkamų vaizdų. Tačiau realybė yra tokia, kad radijas ir televizija iš viso nepalanku tiriamajai žurnalistikai. Žurnalistiniuose tyrimuose nagrinėjamos sudėtingos temos, reikalaujančios daug darbo ir iš žurnalisto, ir pagaliau iš skaitytojo/klausytojo/žiūrovo, nes ir jam reikia susikaupti. O žmonės paprastai televizorių įsijungia grįžę iš darbo ir jie daug labiau nori žiūrėti lengvo turinio laideles, nei sudėtingų problemų narpliojimus.
Su radiju yra kiek kita problema – taip, jo galima klausytis visada ir bet kur, bet sakoma, kad radijas yra operatyviausia žiniasklaidos priemonė. O prie sąvokos „operatyvumas“ pusę metų prie vienos temos besikrapštantis žurnalistas netinka. Ir dėl tos priežasties, bent jau Lietuvoje, didelių ilgų rimtų tiriamųjų darbų radijuje nėra.
Tačiau žiūrint iš kitos pusės, radijas palankus tuo atveju, jei pašnekovas kažką „išsiplepa“ netyčia tiesioginio eterio metu, nes radijuje jo yra daugiau, nei televizijoje, bei sėdėti priešais kameras ir spiginančias šviesas psichologiškai yra ne tas...
Šį darbą sudaro 2945 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!