TEISMŲ REFORMA ATKŪRUS NEPRIKLAUSOMYBĘ 1990 m.
vardo pirma raidė, pavardė)
… … … … … … … … … …
(parašas)
VERTINIMAS: … … … … … …
Vilnius, 2007
TURINYS:
1. ĮVADAS
2. TEISMŲ REFORMA ATKŪRUS NEPRIKLAUSOMYBĘ 1990 m.
1) Sovietinė teisė Lietuvoje 1944-1990 metais;
2) Teismų reforma Lietuvoje;
3) Konstitucinis teismas.
3. IŠVADOS
4. LITERATŪROS SĄRAŠAS
ĮVADAS
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 5 straipsnis numato: “Valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas, Vyriausybė, Teismas“. Taigi teismai ir jų sistema yra vienas iš valstybės atributų. Teismai, vykdydami savo funkcijas, yra savarankiški ir nepriklausomi, nors juos ir sieja tam tikri ryšiai tiek su įstatymų leidžiamąja (priima įstatymus, nustatančius teismų sistemą, teismų veiklos principus, teismų kompetenciją ir kt.), tiek su vykdomąją (užtikrina teismų veiklos materialines sąlygas, įgyvendina specialistų rengimo programas ir kt.) valdžiomis. Teisminei valdžiai keliami svarbūs ir reikšmingi uždaviniai, kuriuos įgyvendina šalyje veikianti teismų sistema, apimanti visus teismus, nurodytus Lietuvos Respublikos Konstitucijos IX skirsnyje: tai keturių grandžių bendrosios kompetencijos teismai (Aukščiausiasis teismas, Apeliacinis teismas, apygardų ir apylinkių teismai) ir specializuoti administraciniai teismai (Lietuvos Respublikos Vyriausiasis administracinis teismas ir apygardų administraciniai teismai).
Taigi teismas – tai išskirtinius (ypatingus) įgaliojimus turinti valdžios institucija, valstybės įgaliota nagrinėti ir iš esmės spręsti baudžiamąsias, civilines ir administracines bylas bei tikrinti (iš naujo nagrinėti) neįsiteisėjusių teismo nuosprendžių, sprendimų, nutarčių bei nutarimų pagrįstumą bei teisėtumą, o teismų sistema – tai valstybės teisminės valdžios institucijų, kurias sieja bendri organizavimo ir veiklos principai, visuma. Teimų sistemą, jų jurisdikcijos ribas, kitus su teismais susijusius klausimus detalizuoja Lietuvos Respublikos Teismų įstatymas, turintis konstitucinio įstatymo statusą (nes yra tiesiogiai paminėtas pačioje Konstitucijoje), taip pat Administracinių bylų teisenos įstatymas bei kiti teisės aktai, kuriais remsiuosi rašydama šį darbą, analizuodama juos teoriniu tyrimo, loginės analizės metodais. Vadovaudamasi istoriniu metodu trumpai apžvelgsiu Lietuvos teisinę sistemą Sovietiniu laikotarpiu, kuriuo remdamasi paanalizuosiu Lietuvos teismų reforma po nepriklausomybės atgavimo. Teismų reformos klausimas mūsų laikų teisinėje sistemoje yra labai aktualus ir reikšmingas, jis yra ir bus ne...
Šį darbą sudaro 5476 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!