Referatai

Teisinės valstybės modeliai

10   (1 atsiliepimai)
Teisinės valstybės modeliai 1 puslapis
Teisinės valstybės modeliai 2 puslapis
Teisinės valstybės modeliai 3 puslapis
Teisinės valstybės modeliai 4 puslapis
Teisinės valstybės modeliai 5 puslapis
Teisinės valstybės modeliai 6 puslapis
Teisinės valstybės modeliai 7 puslapis
Teisinės valstybės modeliai 8 puslapis
Teisinės valstybės modeliai 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

„Valstybė - tai tam tikros teritorijos žmonių bendruomenė, vykdanti savą vidaus ir užsienio politiką, remdamasi įstatymais, kuriuos paprastai priima įstatymų leidžiamasis organas, o įgyvendina vyriausybė, jei reikia pasitelkdama jėgą.“1 Tačiau besivystant valdžiai, teisei, atsiranda nauja sąvoka – teisinė valstybė.
Nuo senų laikų valdovai ir įstatymai buvo laikomi sinonimais - įstatymai paprasčiausiai buvo valdovo valia. Pirmasis žingsnis nuo tokios tironijos buvo tokios sąvokos kaip teisinė valstybė iškėlimas ir apibrėžimas, įskaitant ir netgi tai, jog valdovas yra žemiau įstatymo ir turėtų valdyti remiantis teisėtomis priemonėmis. Demokratinės valstybės vystėsi įtvirtindamos teisinį viešpatavimą (teisinę valstybę). Nors nė viena visuomenė ar valžios sistema nėra neturinti problemų, teisinės valstybės buvimas apsaugo fundamentalias politines, socialines ir ekonomines teises ir primena, jog tironija ir įstatymų nebuvimas nėra vienintelės alterantyvos. Teisinis viešpatavimas reiškia, jog joks individas, valdovas ar privatus pilietis, negali būti aukščiau įstatymo. Įstatymai turėtų išreikšti žmonių valią, bet ne karalių, diktatorių, karininkų, dvasininkų, partijų užgaidas.
Teisinės valstybės pagridinis pamatas – principas, jog įstatymas yra aukščiau visko, kitaip tariant, niekas nėra aukščiau nei įstatymas, o dar plačiau žvelgiant, kad valdiška galia gali būti naudojama tik pagal rašytus, viešai paskelbtus įstatymus, kurie yra priimti pagal nustatytą tvarką. Greta šio apibrėžimo iškyla nuostata, jog politinė galia negali būti užgaidi, t.y. pagal L.Fuller pažymimą vieną iš teisinės valstybės parametrų, valdžia privalo būti prospektyvi (prognozuojama)2; taip pat – kiekvienas yra lygus prieš įstatymą.
Taigi, galima spręsti, jog teisinės valstybės a priori reikalavimas yra tai, kad įstatymai būtų tinkami. Šiam „timkamumui“ neretai naudojama tinkamo teisės akto definicija, kurią sukūrė šv.Tomas Akvinietis:
Tinkamas teisės aktas privalo -
1. nenusižengti sveikam protui;
2. būti priimtas įgaliotos autoritetingos institucijos;
3. siekti gėrio;
4. būti tinkamai paskelbtas visiems.3
Prieš nagrinėjant šį modelį, reikia iškelti klausimą: Ar Lietuva yra teisinė valstybė? Atsakymas trumpas ir paprastas: ne, nors ir turi išorinių panašumų į tokią.Tam, kad būtų galima surasti išsamesnį ir aiškesnį atsakymą, bandysiu išanalizuoti, kas Lietuvai trukdo tapti...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2448 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (2448 ž.)
Darbo duomenys
  • Konstitucinės teisės referatas
  • 9 psl., (2448 ž.)
  • Word failas 95 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Teisinės valstybės samprata remiantis Lietuvos teisininkų darbais

Teisinės valstybės samprata remiantis Lietuvos teisininkų darbais Konstitucinė teisė Peržiūrėti darbą

Teisinės valstybės principas pagal Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo išaiškinimus

Teisinės valstybės principas pagal Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo išaiškinimus Konstitucinė teisė Peržiūrėti darbą

Lietuvos valstybingumo raida ir konstitucinės teisės formavimasis Lietuvos konstitucingumo problema 1940 – 1990 metais. Lietuvos

Lietuvos valstybingumo raida ir konstitucinės teisės formavimasis Lietuvos konstitucingumo problema 1940 – 1990 metais. Lietuvos Konstitucinė teisė Peržiūrėti darbą

Nepriklausomos valstybės atkūrimas. 1938 metų konstitucijos galiojimo atstatymas. Kovo 11 d. Aktas. 1990 metų Lietuvos Respublik

Nepriklausomos valstybės atkūrimas. 1938 metų konstitucijos galiojimo atstatymas. Kovo 11 d. Aktas. 1990 metų Lietuvos Respublik Konstitucinė teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt