Referatai

Teisės teorijos objektas ir metodas referatas

9.6   (3 atsiliepimai)
Teisės teorijos objektas ir metodas referatas 1 puslapis
Teisės teorijos objektas ir metodas referatas 2 puslapis
Teisės teorijos objektas ir metodas referatas 3 puslapis
Teisės teorijos objektas ir metodas referatas 4 puslapis
Teisės teorijos objektas ir metodas referatas 5 puslapis
Teisės teorijos objektas ir metodas referatas 6 puslapis
Teisės teorijos objektas ir metodas referatas 7 puslapis
Teisės teorijos objektas ir metodas referatas 8 puslapis
Teisės teorijos objektas ir metodas referatas 9 puslapis
Teisės teorijos objektas ir metodas referatas 10 puslapis
Teisės teorijos objektas ir metodas referatas 11 puslapis
Teisės teorijos objektas ir metodas referatas 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pagrindinis darbo tikslas yra remiantis dviejų autorių S. Vansevičiaus ir A. Vaišvilos veikalais “teisės teorijos vietos” nustatymas kitu teisės mokslų atžvilgiu jo objekto ir metodo išanalizavimas. Autorius siekia surasti bendrus, šiems autoriams, “teisės teorijos vietos” aiškinimo aspektus bei jų skirtumus.
Darbo autorius mano, kad šakiniai ir specialūs teisės mokslai tyrinėja vieną kurią nors valstybinio teisinio gyvenimo sritį, kryptį ar sferą. Skirtingai nuo jų, teisės teorija tyrinėja bendrus specifinius teisės ir valstybės raidos dėsningumus. Teisės teorija ne­apsiriboja vienos šalies ar regiono patyrimo analize.
Įvairių istorinių epochų teisės ir valstybės tyrinėjimo pagrindu nustato bendrus ir specifinius jų raidos dėsningumus, pagrindinius požymius ir esminius būdingus bruožus, todėl labai svarbu nustatyti teisės teorijos vieta teisės mokslų sistemoje.
Šakiniai ir specialūs teisės mokslai tyrinėja vieną kurią nors valstybinio teisinio gyvenimo sritį, kryptį ar sferą. Skirtingai nuo jų, teisės teorija tyrinėja bendrus specifinius teisės ir valstybės raidos dėsningumus. Teisės teorija ne­apsiriboja vienos šalies ar regiono patyrimo analize. Įvairių istorinių epochų teisės ir valstybės tyrinėjimo pagrindu nustato bendrus ir specifinius jų raidos dėsningumus, pagrindinius požymius ir esminius būdingus bruožus.
A. Vansevičiaus nuomone teisės teorija teisės mokslų sistemoje išsiskiria kaip savarankiška moksli­nių žinių šaka, kadangi realiame gyvenime veikia objektyvūs valstybiniai tei­siniai dėsningumai, būdingi visiems teisiniams ryšiams ir reiškiniams. Nepa­žinus šių bendrų dėsningumų neįmanoma pažinti viso to, ką tyrinėja šakiniai ir specialūs teisės mokslai. Antai nesant bendro mokslinio teisės esmės, turi­nio ir formos, teisės šakų ir institutų, teisės ir teisinės sistemos, teises normų ir teisinių santykių ir pan. suvokimo, nė viena teisės mokslų šaka neįstengs efektyviai plėtotis ir pasiekti norimų socialinių rezultatų. Neturint bendro­sios teisėto elgesio, teisės pažeidimo ir teisinės atsakomybės bei teisingumo sampratos, negalima tikėtis sėkmingai kovoti su nusikaltimais ir ypač su įvai­rių formų organizuotu nusikalstamumu.
Nesant pagrindinių valstybės esmės ir jos raiškos, turinio ir formų, socia­linio vaidmens ir paskirties sampratos, neįmanoma išsiaiškinti įvairių istori­nių tipų valstybių ypatybių, jų raidos etapų, suformuluoti demokratinės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3052 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas 2
 • 1.Teisės teorijos vieta kitų teisės mokslų sistemoje 3
 • 2.Teisės teorijos objektas 4
 • 3.Teisės teorijos dalykas 6
 • 4.Teisės teorijos metodas 7
 • Išvados 11
 • Literatūra 12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (3052 ž.)
Darbo duomenys
 • Teisės referatas
 • 12 psl., (3052 ž.)
 • Word failas 90 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt