Teisės subjektai – fiziniai ir juridiniai asmenys, valstybės institucijos, pareigūnai paprastai nenukrypstamai laikosi galiojančių teisės normų ir vykdo jas. Tačiau, yra situacijų, kai minėti subjektai pažeidžia valstybės nustatytas teisės normas ir savo neleistinu elgesiu daro teisės pažeidimus, todėl valstybė negali nereaguoti į daromus teisės pažeidimus ir privalo taikyti atitinkamas poveikio priemones [3].
Taigi mano darbo tikslas yra supažindinti su teisės pažeidimu ir jo rūšimis. Pagrindinis uždavinys, kurį sau iškėliau yra: atskleisti teisės pažeidimo esmę ir išanalizuoti teisės pažeidimo rūšis. Darbo metodai – mokslinės - teorinės literatūros apžvalga ir analizė.
Rašydama šį darbą daugiausiai naudojausi Stasio Vansevičiaus knyga „Valstybės ir teisės teorija“ bei Alfonso Vaišvilos knyga „Teisės teorija“. Taip pat rėmiausi Lietuvos Respublikos baudžiamuoju kodeksu bei Lietuvos Respublikos administraciniu ir civiliniu teisės pažeidimų kodeksais.
Pasak Stasio Vansevičiaus teisės pažeidimo esmę rodo jo žalingumas visuomenei ir neteisėtumas (priešingumas teisei). Visuomeninis žalingumas, pavojingumas yra pagrindinis požymis, apibūdinantis teisės pažeidimą bruožas ir objektyvus pamatas, atribojantis teisėta nuo neteisėta. Visuomeninis žalingumas pasireiškia tuo, kad teisės pažeidimas visada yra susijęs su kėsinimusi į asmens, visuomenės prioritetus ir vertybes, pažeidžia privačius ir visuomeninius interesus. Teisės pažeidimo aktas visada yra iššūkis visuomenei, nepaisymas to, kas jai vertinga. Visuomenei žalingumas arba pavojingumas yra pažeidėjo kėsinimasis į svarbias visuomenei gėrybes, jos egzistavimo sąlygas. Teisės pažeidimai visuomenei ypač žalingi dėl paplitimo, jie trikdo normalų visuomenės gyvenimo ritmą, kėsinasi į susiklosčiusius visuomeninius santykius, sukelia socialinę įtampą ir konfliktus.
Veiksmų, kurie, atsižvelgiant į savybes, negali padaryti žalos visuomeniniams santykiams, visuomenės ir paskirų asmenų gėrybėms, jų teisėms ir interesams, nepavojingi teisėtvarkai apskritai ir neardo vienos ar kitos visuomenės gyvenimo srities teisinio režimo, negalima pripažinti teisės pažeidimais. Visuomeninė žala ar pavojingumas yra objektyvi savybė. Objektyvi tuo atžvilgiu, kad veika padaroma žala visuomenei ar paskirų piliečių interesams. Veikos laikymas neteisėta priklauso nuo įstatymų leidėjo ir oficialaus jo pripažinimo pavojingu visuomenei [2].
Profesorius Alfonsas Vaišvila pateikia tradicinį teisės apibrėžimą – kaip teisei...
Šį darbą sudaro 2666 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!