Nuolat tobulėjanti ir besikeičianti visuomenė ir ta aplinka, kuri ją supa, tai lyg įrodymas, jog žmogaus protui ir jo galimybėms nėra ribų. Tačiau vis dažniau išgirstame apie įvairiausius nusižengimus, nusikaltimus ir pan., matome, jog žmogus savo sugebėjimus naudoja ne tik geriems tikslams, bet ir priešingai.
Laikui bėgant nusikaltimų vis daugėja. Valstybė, norėdama jų išvengti, priima vis naujesnius įstatymus, kurie apriboja visišką žmogaus laisvę kito asmens atžvilgiu ir pan., bei tam tikrus kodeksus, kuriuose yra nustatomos bausmės pagal neteisėtos veikos lygį. Įvairūs teisės pažeidimai yra gana aktualūs mūsų visuomenėje, tačiau ne kiekvienas žinome, kaip jie yra skirstomi.
Darbo tikslas – atskleisti, į kokias rūšis yra skirstomi teisės pažeidimai.
2. Išanalizuoti teisės pažeidimo sudėtį.
3. Pristatyti teisės pažeidimo rūšis.
Analizuojant mokslinę literatūrą, pastebėjau, jog skirtingi autoriai, skirtingai apibrėžia teisės pažeidimo sąvoką. Tačiau manau, kad esmė išlieka ta pati, t. y. asmenys, kurie savo veiksmais ar elgesiu nusižengia, nesilaikydami teisės normų. Alfonso Vaišvilos teigimu, teisės pažeidimas – tai asmens naudojimasis subjektinėmis teisėmis sąmoningai atsisakant vykdyti pareigas, kurių vykdymą įstatymas laiko būtina sąlyga legalizuoti asmens naudojimąsi subjektinėmis teisėmis visuomenėje. Kad suvoktume šią sąvoką, kaip pavyzdį pateiksiu automobilio vairuotoją, kuris naudodamas transporto priemonę, įgyja pareigą nepadaryti žalos kitų asmenų turtui, sveikatai ar net gyvybei. Jei pareiga neįvykdoma – tai jau laikoma teisės pažeidimu, tačiau, kai jis automobilio nevairuoja, tai ir nevykdo su šia teise susijusių pareigų.
Tokiam teisės pažeidimo apibrėžimui, jau minėtas A. Vaišvila yra sukūręs formulę:
Formulė 1
Ji yra perskaitoma taip: „kiekvienas asmuo - pažeidžia teisę - ir tada tik tada, kai x naudojasi subjektine teise - ir x nevykdo tą naudojimąsi legalizuojančių pareigų -
Kad pilnai suvokti teisės pažeidimą kaip reiškinį reikia aptarti svarbiausius jo požymius. A. Vaišvila išskiria keturis pagrindinius teisės pažeidimo požymius: „veiksnumas, teisės pažeidimas veikimu (neveikimu), teisei priešinga veika, visuomenei pavojinga veika (žala). Tačiau ne visi autoriai sutaria dėl šių požymių būtinumo. Pavyzdžiui A.Vaišvila kaip požymio neišskyrė kaltos...
Šį darbą sudaro 1786 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!