Namų darbai

Teisė - civilinis ieškovas, ikiteisminis tyrimas

9.4   (2 atsiliepimai)
Teisė - civilinis ieškovas, ikiteisminis tyrimas 1 puslapis
Teisė - civilinis ieškovas, ikiteisminis tyrimas 2 puslapis
Teisė - civilinis ieškovas, ikiteisminis tyrimas 3 puslapis
Teisė - civilinis ieškovas, ikiteisminis tyrimas 4 puslapis
Teisė - civilinis ieškovas, ikiteisminis tyrimas 5 puslapis
Teisė - civilinis ieškovas, ikiteisminis tyrimas 6 puslapis
Teisė - civilinis ieškovas, ikiteisminis tyrimas 7 puslapis
Teisė - civilinis ieškovas, ikiteisminis tyrimas 8 puslapis
Teisė - civilinis ieškovas, ikiteisminis tyrimas 9 puslapis
Teisė - civilinis ieškovas, ikiteisminis tyrimas 10 puslapis
Teisė - civilinis ieškovas, ikiteisminis tyrimas 11 puslapis
Teisė - civilinis ieškovas, ikiteisminis tyrimas 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Atskleiskite civilinio ieškovo ir nukentėjusiojo kaip proceso dalyvių santykį bei paaiškinkite pripažinimo civiliniu ieškovu ir nukentėjusiuoju pagrindus ir tvarką.
Civilinis ieškovas – tai fizinis ar juridinis asmuo, kuris baudžiamojoje byloje reikalauja atlyginti dėl įtariamojo ar kaltinamojo nusikalstamos veikos patirtą turtinę ar neturtinę žalą. Asmuo pripažįstamas civiliniu ieškovu prokuroro nutarimu ar teismo nutartimi.
Nukentėjusysis, ikiteisminio tyrimo metu, turi teisę teikti tyrimui reikšmingus dokumentus ir daiktus. Jis ikiteisminio tyrimo metu gali pateikti prašymus, pareikšti nušalinimus, susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga, apskųsti ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro, ikiteisminio tyrimo teisėjo veiksmus, nutarimus ar nutartis. Teismo proceso metu nukentėjusysis turi teisę teikti reikšmingus bylai nagrinėti dokumentus, pateikti prašymus, pareikšti nušalinimus, teisme susipažinti su byla, dalyvauti bylą nagrinėjant teisme, apskųsti teismo nuosprendį ar nutartį, pasakyti baigiamąją kalbą. Nukentėjusysis taip pat privalo vykdyti ir pareigas baudžiamajame procese. Jis privalo atvykti kviečiamas dalyvauti procese, duoti parodymus, laikytis procesinės tvarkos ir pan.
Civilinis ieškovas savo teisėmis baudžiamajame procese naudojasi tik tiek, kiek tai susiję su civiliniu ieškiniu. Jo duodami paaiškinimai, teikiami įrodymai, skundai dėl ikiteisminio tyrimo pareigūno, teisėjo ar teismo veiksmų ar sprendimų ribojami civilinio ieškinio palaikymo interesais. Su civiliniu ieškiniu nesusijusių aplinkybių civilinis ieškovas įrodinėti negali. Taip pat negali apskųsti teismo nuosprendžio dėl paskirtos bausmės rūšies, dydžio ir pan. Tačiau, jei civilinis ieškovas kartu yra ir nukentėjusysis, jis dažnai naudojasi ir nukentėjusiojo, kuriam netaikomi minėti apribojimai, teisėmis. Civilinis ieškovas privalo kviečiamas dalyvauti pirmosios instancijos teisme, teismui reikalaujant pateikti turimus dokumentus, susijusius su pareikštu ieškiniu, laikytis nustatytos teismo proceso tvarkos. BPK 252 straipsnyje numatyta, kad nedalyvaujant civiliniui ieškovui teismo procese, civilinis ieškinys nenagrinėjamas. Teismas turi teisę nagrinėti civilinį ieškinį nedalyvaujant civiliniam ieškovui tik tokiu atveju, jei civilinio ieškinio klausimas teisme abejonių nekelia.
Nukentėjusiuoju civiliniame procese gali būti pripažintas tik fizinis asmuo, juridinis asmuo baudžiamajame procese gali būti tik civiliniu ieškovu. Baudžiamojo proceso kodekse nukentėjusiojo sąvoka ne visiškai sutampa su nukentėjusiojo sąvoka baudžiamajame...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3007 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Atskleiskite civilinio ieškovo ir nukentėjusiojo kaip proceso dalyvių santykį bei paaiškinkite pripažinimo civiliniu ieškovu ir nukentėjusiuoju pagrindus ir tvarką.2
  • 2. Aptarkite ikiteisminio tyrimo pareigūno ir prokuroro procesinių įgaliojimų santykį4
  • 3. Uždavinys.6
  • 4. Literatūra.12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (3007 ž.)
Darbo duomenys
  • Baudžiamosios teisės namų darbas
  • 12 psl., (3007 ž.)
  • Word failas 103 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt