Viena svarbiausių temų tarptautinėje ekonomikoje yra prekybos apribojimai prieš laisvą prekybą. Tradicinėje literatūroje pabrėžiama, kad prekybos apribojimai apkrauna kainas ekonomikoje. Iki šiol dar ne kiekvienas ekonomistas pritaria, kad prekyba būtų laisva.
Šalies užsienio ekonominė politika reguliuoja ekonominius santykius su kitomis šalimis. Kiekviena valstybė, atsižvelgdama į savo ūkio būklę, kitus veiksnius, vykdo gana skirtingą užsienio prekybos politiką. Beveik visas užsienio prekybos politikos formas galima suskirstyti į dvi kryptis: laisvąją prekybą ir protekcionizmą. Šiomis ekonomikos sąlygomis, kai į pasaulinę rinką įeina mažai išsivysčiusios ir besivystančios šalys, reikia imtis kažkokių priemonių besivystančiai nacionalinei ekonomikai apsaugoti nuo stiprios užsienio konkurencijos. Todėl šiuo metu dar negali būti laisvos prekybos, kadangi ekonomikos vystymasis įvairiose šalyse prasidėjo ne vienu metu. Protekcionizmu siekiama ekonominėmis priemonėmis (tarifiniais, netarifiniais prekybos apribojimo metodais) apsaugoti nacionalinę ekonomiką nuo kitų šalių konkurencijos, išugdyti vidaus pramonės šakas.
Šiame kursiniame darbe aptariame įvairias užsienio prekybos ribojimo formas, kadangi nėra lengva pasirinkti ar taikyti laisvąją prekybą, ar protekcionizmą, bei kokios vidaus prekybos apsaugos priemonės yra tinkamiausios tam tikrose situacijose, kaip vyriausybei pasirinkti tinkamiausią kontrolės būdą. Mes turime žinoti skirtingas galimas protekcionizmo formas formuojant strategiją.
Pastaruoju metu viešumon keliama vis daugiau problemų, susijusių su muitų politika. Visa tai ( muitų, kvotų bei kitos panašios problemos ) yra labai glaudžiai susijusios su tarptautine prekyba, o tiksliau su tarptautinės prekybos ribojimu.
Kodėl ribojama tarptautinė prekyba? Kam tai naudinga? Kokie yra jos ribojimo būdai? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų jūs galite rasti šiame darbe, nes darbo tikslas yra atskleisti opius tarptautinės prekybos klausimus, t.y. susipažinti su labiausiai paplitusiomis tarptautinės prekybos ribojimo priemonėmis, atskleidžiant jų poveikį ir šalies ekonomikai, ir paprastam eiliniam vartotojui.
2. TARPTAUTINĖ PREKYBA IR JOS VYSTYMASIS
Tarptautinės prekybos buvimo požimymių galima pastebėti nagrinėjant pačias seniausias žmonijos tautų kultūras, egzistavusias prieš kelis tūkstantmečius. Senovės Graikija, Egiptas, Romos imperija – vėlesnės civilizacijos, turėjusios gana tobulą tarptautinės prekybos techniką. Tais laikais dar nebuvo išrasti pinigai...
Šį darbą sudaro 7221 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!