Šiuolaikinis transportas ir ryšio priemonės bet kokios šalies rinką daro atvirą įvairioms prekėms, paslaugoms bei kitiems ekonominiams ištekliams. Dideliam įvairių kompanijų skaičiui pasaulis tapo vieninga rinka, o prekių eksportas ir importas tapo sistematine operacija.
Temos aktualumas. Kiekviena pasaulio šalis dėl skirtingos geografinės padėties, klimato, istorijos ir tradicijų pasižymi skirtingais ištekliais ir gaminamų produktų struktūra bei kokybe. Dėl šių natūralių skirtumų tam tikras prekes, paslaugas ar gaminių dalis vienos šalies įmonės gamina efektyviau, nei kitos šalies įmonės ir šiems rodikliams įtakos turi turimos technologijos.
Tačiau net jei ir vienoje šalyje pagamintų produktų užtenka jos gyventojų poreikiams patenkinti arba daugelis produktų gali būti pagaminti pigiau nei kitoje šalyje, kiekvienos iš jų gamintojams naudingiau specializuotis gaminant santykinai pigesnes prekes ir laisvai jomis prekiauti. Laisvi mainai ir specializacija sudaro sąlygas inovacijai, efektyvumo ir visų dalyvaujančių šalių gerovės augimui. Vienas iš esminių gerovės augimo veiksnių - technologija - yra tiesiogiai susijęs su laisva prekyba, kuri suteikia galimybę šalims įsivežti trūkstamos aukštesnio lygio technologijos, o užsienio prekių konkurencija skatina technologijų tobulinimą.
Darbo tikslas – išanalizuoti technologijų įtaką tarptautinės prekybos vystymuisi tarp atskirų šalių.
• išanalizuoti tarptautinės prekybos dinamikos ypatumus 2003-2007 metais.
Darbo metodai: mokslinės literatūros palyginamoji analizė, sisteminimas, statistinių duomenų grupavimas ir jų lyginimas. Naudojama gautų rezultatų suvestinė, iliustruojama paveikslais (diagramomis).
Skiriamos dvi darbo dalys: pirmojoje nagrinėjamas tarptautinės prekybos augimo vaidmuo ir jo sąsaja su technologijomis teoriniu aspektu, o antrojoje darbo dalyje apibendrinami 2003-2007 metų laikotarpio tarptautinės prekybos duomenys.
1. TEORINĖ TECHNOLOGIJOS ĮTAKOS TARPTAUTINĖS PREKYBOS VYSTYMUISI ANALIZĖ
1.1. Priežastys įtakojančios tarptautinės prekybos augimą
Dažnai teigiama, kad tarptautine prekyba - ekonomines plėtros strategija. Specializacija ir prekyba didina efektyvų išteklių naudojimą ir leidžia importuoti prekes. kurias per brangu gaminti šalies viduje.
Rezultatas, pasak, Joseph, (2004) - „uždarame ūkyje nepasiekiamas vartojimo lygis ir potencialių produktų per laiko tarpą padidėjimas, kai investicinės prekės yra importuojamos“. Todėl pastebima teigiama prekybos ir ekonomikos plėtros koreliacija.
Keli paskutiniai dešimtmečiai pasaulio ekonomikoje pasižymėjo įspūdinga tarptautinės...
Šį darbą sudaro 4819 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!