Tarpkultūrinė komunikacija – tai mokslo sritis, kuri analizuoja, kaip pasikeitimo informacijos proceso metu vienos kultūros atstovas siunčia pranešimus kitos kultūros atstovams. Tarpkultūrinė komunikacija dažnai suprantama dar kaip tarptautinė komunikacija. Žinios apie kitas kultūras yra didelis privalumas, kuris tobulina kiekvieno asmenybę ir padeda lengviau komunikuoti. Kuo didesnis skirtumas tarp bendraujančių žmonių kultūrų, tuo didesnė nesusipratimo ir konflikto tikimybė. Kad bendraujant su kitataučiais išvengtume šių nemalonumų, turime ne tik domėtis savo kultūra, bet ir gilintis į kitas kultūras. Ypač tai aktualu šiomis dienomis dėl vis dažnėjančių verslo santykių su kitomis šalimis bei kelionių į užsienį. Nors tarpkultūrinė komunikacija vyko nuo seniausių laikų, tarp Europos ir Azijos, vėliau ir kitų žemynų buvo vykdomi mainai, tačiau ja plačiau susidomėta tik XX amžiuje. Šaltojo karo metu Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų valstybių ekonomiką galima būtų pavadinti uždara, nes pasaulis buvo orientuotas į du atskirus ir tarpusavyje konkuruojančius polius: Rytų ir Vakarų. Tačiau ekonominių santykių ir technologinių naujovių pokyčiai padėjo pagrindus senų barjerų nykimui. Taigi, vis labiau plintant globaliajam kapitalizmui, tarpkultūrinės komunikacijos mokslo sritis pirmiausia atsirado kaip verslo atstovų siekis plėsti globalizacijos procesus ir vystyti verslą tarp skirtingų kultūrų atstovų.
Komunikacijai vykstant tarp kultūrų, ji kerta nacionalines sienas. Taip vyksta keitimosi informacija procesas tarp žmonių, atstovaujančių skirtingoms kultūroms. Tarpkultūriškumas J. Ruškaus teigimu, yra idėja, kuri akcentuoja įvairių kultūrų lygybę moraliniu požiūriu, pagarba, rūpestingumu. Tarpkultūriškumas grindžiamas tolerancija, lygybe ir pagarba. Jis svarbus individualių kultūrų sąveikai, tačiau pats savaime neužtikrina, o tik sukuria prielaidas jai.1 Kai globalizacijos procesai ėmė stiprėti, įmonės pradėjo siūlyti savo darbuotojams kalbų mokymosi kursus, kuriuose jie būdavo supažindinami su skirtingomis kultūromis bei kaip elgtis ir bendrauti atkeliavus į užsienio šalis. Ne išimtis ir universitetai- jie irgi pradėjo kreipti dėmesį į vis didėjančią tarpkultūrinės komunikacijos svarbą bei jos įtaką pasauliui bei palaipsniui įtraukė tarpkultūriškumo dalykus į savo programas. Šiandieniame pasaulyje studentai privalo turėti tam tikras tarpkultūriškumo...
Šį darbą sudaro 3096 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!