Referatai

Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia

9.8   (3 atsiliepimai)
Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia 1 puslapis
Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia 2 puslapis
Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia 3 puslapis
Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia 4 puslapis
Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia 5 puslapis
Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia 6 puslapis
Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lietuvos sostinė įtraukta į UNESCO sąrašą. Vilniaus senamiestis yra garsus pasaulinės vertės kultūros paminklais. Įvairūs Europietiškos architektūros stiliai paliko ryškius pėdsakus miesto architektūroje. Šv. Onos, Šv. Bernardino ir Šv. Mykolo bažnyčios yra įspūdingiausi gotikos ir renesanso stilių pastatai. Tai vienintelis Vilniuje renesansinių pastatų ansamblis, įspūdingai derantis prie šalia esančių gotikinių Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių. Šv. Mykolo bažnyčia, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kanclerio Leono Sapiegos šeimos mauzoliejus, pirmoji tokios paskirties bažnyčia ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėje Lenkijoje, pastatyta XV – XVI a. sandūroje. Šio statinio architektūros formos – raiškus trijų stilių: gotikos (status dvišlaičio stogo nuolydis), renesanso (tūris ir skliautai) ir baroko (bokšteliai ir varpinė) harmoningas derinys.
Renesansui būdinga harmoningos proporcijos, pusiausvyros siekis, pagrindinę pastato konstrukciją pabrėžiančios detalės, svarbios sienos ir horizontali linija. Renesanso laikotarpio statybos tradicijos ir architektūros formos, tai: vientisas plytų mūras be lauko riedulių, plytų rišimo būdai, tinkas, arkos ir skliautai, arkinės galerijos, orderių elementai. Lietuvos renesanso architektūra glaudžiai siejasi su gotika. Dažnai tuose pačiuose XVI a. pastatuose gotikai būdingi bruožai: statūs stogai, kontraforsai, nišų suskaidyti frontonai derinti su renesansiniais. Plačiai naudoti klasikiniai orderiai, bet orderių kanonų griežtai nesilaikyta. Antablementas dažnai būdavo be frizo ar architravo, piliastruose nepaisyta klasikinio aukščio ir pločio santykio, kapiteliai savaip modifikuoti arba stilizuoti. Skliautus imta puošti dekoratyviomis tinko nerviūromis. Jų yra dvejopų: vienomis pabrėžtos konstrukcinės dviejų paviršių (skliauto ir liunetės) susikirtimo briaunos, kitomis suskaidyta lenktoji skliauto plokštuma.
Ji pradėta statyti 1594 metais. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Leonas Sapiega su dideliu uolumu ėmėsi šios statybos. Jis kurį laiką žavėjosi kalvinizmo idėjomis, tačiau jėzuitų paveiktas grįžo į katalikybę ir, norėdamas atpirkti savo klaidą, pastatė ne tik ypatingo grožio moterų bernardinių observančių vienuolyno bažnyčią, bet ir monumentalų mauzoliejų sau ir savo šeimai – tai pirmoji tokio pobūdžio šventovė Lietuvoje. Bemūrijant bažnyčią, įgriuvo skliautas, statybos nutrūko. Statinys ilgus metus išstovėjo nebaigtas ir apleistas. Vėliau bažnyčią baigė statyti mūrininkas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1623 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
RAR archyvas (.rar)
Apimtis
7 psl., (1623 ž.)
Darbo duomenys
  • Architektūros referatas
  • 7 psl., (1623 ž.)
  • RAR archyvas 176 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt