Referatai

Sutartinės lietuvių liaudies kūryboje

10   (1 atsiliepimai)
Sutartinės lietuvių liaudies kūryboje 1 puslapis
Sutartinės lietuvių liaudies kūryboje 2 puslapis
Sutartinės lietuvių liaudies kūryboje 3 puslapis
Sutartinės lietuvių liaudies kūryboje 4 puslapis
Sutartinės lietuvių liaudies kūryboje 5 puslapis
Sutartinės lietuvių liaudies kūryboje 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šalia kitų tautosakos žanrų lietuvių liaudis sukūrė ir išlaikė būdingą dainų rūšį- sutartines. Šviesia ir giedria nuotaika jos atskleidžia liaudies gyvenimo vaizdus, liaudies mintis ir jausmus. Savitas sutartinių grožis parodo nuostabų liaudies žmonių sugebėjimą paprasčiausiomis priemonėmis sukurti didžiai meniškus vaizdus, kur veržli mintis, dvasinis gilumas neatskiriamai susisiejęs su paprastumu ir nuoširdumu.
Sutartinės, atskleisdamos senosios tautosakos dėsningumus, glaudžius ryšius su darbo procesais, turi itin didelės vertės tiriant tiek lietuvių tautosakos, tiek pasaulinės liaudies poezijos bei muzikos istoriją1. Be to, šiose dainose ryškiausiai atsispindi nacionalinė lietuvių tautosakos specifika, originalios liaudies kolektyvinio dainavimo formos. Sutartinės yra neišsenkantis šaltinis tolesniam nacionalinės lietuvių literatūros, muzikos ir choreografijos tradicijų plėtojimui.
Sutartinės - savita lietuvių liaudies dainų rūšis. Gausiame mūsų liaudies kūrybos palikime jos užima ypatingą vietą, sudaro atskirą lietuvių liaudies dainų žanrą, pasižymi originaliomis poetinėmis ir muzikinėmis išraiškos formomis, sudėtinga daugiabalse architektonika2. Ši dainų rūšis liaudies vadinama įvairiai : sutarinėmis, satarytinėmis, sutarytėmis, sutartynam, saugėmis, kapotinėmis, palaistėmis...
Kartais žmonės jas pavadina čiūtelėmis, ciutelėmis, dėl dažnai pasitaikančio priedainio čiuta, ciuta. Tautosakos literatūroje be šio termino jos dar buvo vadinamo giesmėmis. Giesmėmis jas vadinta, norint atskirti nuo ištisinių dainų. Tačiau giesmės pavadinimas, kai jis taikomas dainos sąvokai, yra tarmybė: seniau tose vietovėse, kur užtinkama mūsų aptariamoji poezija, giesmėmis buvo vadinamos visos dainos, tuo pačiu ir sutartinės.
Būdamos polifoninės dainos, sutartinės negali būti dainuojamos vieno žmogaus: jas dainuoja mažiausiai du asmenys. Tačiau kiek bebūtų dainuotojų, koks bebūtų sutartinės atskirų partijų skaičius, vienu metu dainuoja tik du balsai. Todėl sutartinės yra dviejų balsų polifoninės dainos su savaimingais balsų judėjimo ir jungimo principais. Jos pasižymi savito stiliaus melodika, tvirta, sinkopuota ritmika, taisyklinga struktūra. Polifoninis daugiabalsumas, remdamasis atskirų balsų gyvu, savitu suderinimu, padeda visapusiškiau atskleisti sutartinių turinį, išryškinti meninius vaizdus, praturtinti muzikinį paveikslą6.
Sutartinės skirstomos į kelias rūšis. Pati liaudis jas skirsto pagal du kriterijus – atlikėjų skaičių ir atlikimo būdą.
Skirstymas rūšimis pagal pirmąjį kriterijų yra vienas iš...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1349 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1349 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 6 psl., (1349 ž.)
  • Word failas 48 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt