Referatai

Sutarčių teisė tarptautinėje teisės sistemoje

10   (1 atsiliepimai)
Sutarčių teisė tarptautinėje teisės sistemoje 1 puslapis
Sutarčių teisė tarptautinėje teisės sistemoje 2 puslapis
Sutarčių teisė tarptautinėje teisės sistemoje 3 puslapis
Sutarčių teisė tarptautinėje teisės sistemoje 4 puslapis
Sutarčių teisė tarptautinėje teisės sistemoje 5 puslapis
Sutarčių teisė tarptautinėje teisės sistemoje 6 puslapis
Sutarčių teisė tarptautinėje teisės sistemoje 7 puslapis
Sutarčių teisė tarptautinėje teisės sistemoje 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tarptautinių sutarčių teisė-teisės šaka reguliuojanti tarptautinių sutarčių sudarymo,vykdymo ir nutraukimo tvarką,bei nustatanti jų galioji pagrindus.Ši tarptautinė teisė yra kodifikuota.Pagrindinis tarptautinių sutarčių teisės šaltinis yra 1969 m.Vienos konvencija dėl tarptautinių sutarčių teisės.Rengiama tarptautinė konvencija dėl sutarčių,sudaromų valstybių su tarptautinėmis organizacijomis,taip pat tarp tarptautinių organizacijų.
Didėjant tarptautinių sutarčių reikšmei,valstybės vis dažniau priima nacionalinius įstatymus,reguliuojančius konkrečios valstybės tarptautinių sutarčių sudarymo procesą.
Vienos konvencija įsigaliojo 1980m.sausio 27 dieną,kurią rengė Tarptautinės teisės komisija.Konvencija taikoma tik sutartims,sudarytoms po jos įsigaliojimo.Konvencija yra svarbi tuo,kad daugumoje jos nuostatų bandyta kodifikuoti su sutartimis susijusią paprotinę teisę.
Tarptautinė sutartis yra aiškiai išreikštas susitarimas tarp dviejų ar kelių valstybių ar kitų tarptautinės teisės subjektų dėl jų savitarpio teisių ir pareigų nustatymo,pakeitimo ar nutraukimo.Tarptautinių sutarčių subjektais gali būti visi tarptautinės teisės subjektai,t.y.valstybės,tautos kovojančios dėl savo nasionalinį valstybingumo.Susitarimai,kurių viena šalis yra valstybė,o kita-fiziniai ar juridiniai asmenys,nelaikomi tarptautinėmis sutartimis.Kiekviena valstybė turi vienodas teises su kitomis dalyvauti tarptautinėse sutartyse.Nepaisant,koks valstybės organas sudarė tarptautinę sutartį.
Pagal šalių skaičių tarptautinės sutartys yra skirstomos į dvišales ir daugiašales.Pasauliniu mastu daugiausia sutarčių yra sudaroma dvišalių.Daugiašalės sutartys skirstomos į bendrąsias ar universaliąsias ir į lokalines.Bendrosios daugiašalės sutartys nuo grupinių skiriasi ne tik didesniu dalyvių skaičiumi,bet ir sutarties objektu ir tikslais,jos yra itin svarbios tarptautinei valstybių bendrijai.Valstybės teisė būti tarptautinės sutarties dalyve priklauso tiek nuo sutarties dalyvių , tiek nuo sutarties kategorijos,tiek nuo valstybės suinteresuotumo.Kiekviena valstybė turi teisę dalyvauti bendrosiose daugiašalėse tarptautinėse sutartyse.
Tarptautinės sutartys klasifikuojamos pagal objektų pobūdį.Tarptautinės sutarties objektas-tai,dėl ko sutarties dalyviai tarpusavyje sutaria.Tokiais objektais gali būti materialinės ir nematerialinės vertybės veiksmai susulaikymas nuo veiksmų.Tarptautinių sutarčių objektais gali būti ne tik tarptautiniai ,bet ir valstybiniai vidaus klausimai,be tų ,kurie įeina į valstybių išimtinę vidaus kompetenciją.Šie klausimai gali būti tarptautinių sutarčių objektai tik grieštai laikantis valstybines suverenias lygybes,savanoriškumo principų.
Pagal objektus tarptautines sutartis galima suskirstyti į šias grupes:politinės,ekonomines.
Politinės sutartys-sąjunginės sutartys,draugystės,bendradarbiavimo ir savitarpio pagalbos sutartys,nepuolimo sutartys,sutartys dėl neutraliteto,sutartys ,sutartys dėl konsultacijų ir karinės pagalbos,susitarimai dėl ginčių taikaus...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2438 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2438 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisės referatas
  • 8 psl., (2438 ž.)
  • Word failas 81 KB
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt