ĮVADAS (teorinis pagrindimas, aktualumas, asmeninis susidomėjimas).
Tiriant dėmesį vienas iš ryškesnių tyrinėtų reiškinių yra Stroopo efektas. Jo tyrimą pirmą kartą aprašė žurnale „Journal of Experimental Psychology“ amerikiečių mokslininkas J. R. Stroopas (1935). Vėliau šio tyrimo rezultatai ir gautos išvados pavadintos jo vardu – Stroopo efektu. Mokslininkas pademonstravo, kad jeigu spalvotu rašalu parašytus žodžius reikia perskaityti kaip galima greičiau, tai spalva skaitymo greičiui įtakos neturi. Konfliktinės situacijos metu, kai reikia pasakyti parašyto žodžio spalvą, o ta spalva nesutampa su parašyto žodžio prasme – skaitymo greitis sulėtėja. Pavyzdžiui, žodis „YELLOW“, parašytas mėlyna spalva, bus perskaitomas lėčiau, negu žodis „YELLOW“ parašytas geltona spalva.
Asmeniškai man buvo įdomu patyrinėti Stroop‘o efektą, bei palyginti savo gautus rezultatus su šeimos nariais, nes niekada prieš tai gyvenime nebuvau susidūrusi su šiuo tyrimu.
Manau, šis tyrimas visąlaik yra aktualus, ypač kai norima patyrinėti žmogaus dėmesingumą, reakcijos laiką ir suvokimą.
TIKSLAS - Ištirti Stroopo efektą.
UŽDAVINIAI - Išmatuoti reakcijos į pateikto žodžio prasmę laiką. Išmatuoti reakcijos į pateikto žodžio spalvą laiką.
TYRIMO OBJEKTAS – žmogaus dėmesys ir reakcijos laikas.
NEPRIKLAUSOMAS KINTAMASIS: žodžių spalvos.
PRIKLAUSOMAS KINTAMASIS: reakcijos laikas.
TIRIAMIEJI - 20 – 46 metų žmonės, sutikę dalyvauti tyrime.
TYRIMO EIGA (eigos aprašymas, reikalingos priemonės ir pan.)
„Stroop“ efektas yra reiškinys, kuris atsiranda, kai reikia pasakyti žodžio spalvą, bet ne žodio pavadinimą. Pavyzdžiui, MĖLYNA gali būti išspausdinta raudonai, reikėtų pasakyti spalvą, o ne žodį, kuris yra parašytas.
Kad atlikti šį tyrimą, reikalingas bus kompiuteris arba telefonas ir žemiau pateiktas link‘as . Interactive Stroop Effect Experiment. Atidarę šį Internetinį puslapį, prieš spaudžiant mygtuką „ Go to the first test.“, skaitome pateiktą instrukciją tyrimo vykdymui.
INSTRUKCIJA : Šio eksperimento metu žmogus turėtų pasakyti žodžio spalvą, o ne tai, kokia spalva yra parašytas tas žodis. Pavyzdžiui, žodžiui MĖLYNA, turėtumėte pasakyti „ORANŽINĖ“. Kai tik žodžiai pasirodys ekrane, reikėtų kuo...
Šį darbą sudaro 610 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!