Reakcijos laiko tyrimai buvo pradėti dar iki psichologijos, kaip mokslo, atsiradimo. Reakcija apibrėžiama, kaip ,,bet kuris organizmo atsakas į išorės ar vidaus pokyčius“ (Psichologijos žodynas, 1993, p.248) , o reakcijos laikas - tai ,,laiko tarpas nuo kokio nors signalo pateikimo pradžios iki tiriamojo individo atsakymo į tą signalą pradžios.`` (Psichologijos žodynas, 1993, p.248). Šiais tyrimais fiziologai bandė išmatuoti impulso sklidimo nervu greitį. Plėtojant tyrimus matuojama ne vien impulso sklidimas nervu, bet ir laikas, nuo tam tikro stimulo pateikimo iki reakcijos. 1850 metais H. Helmholcui pavyko išmatuoti impulso sklidimo nervu greitį. Taigi, XIX amžius ir yra laikomas reakcijos laiko tyrimų pradžia.
Reakcijos skirstomos į: paprastas ir sudėtingas. Paprastos reakcijos, kai reaguojama į stimulo pateikimą, pakitimą, išnykimą. Pvz: greitas stabdžio pedalo paspaudimas užsidegus raudonai šviesoforo šviesai. Matuojant paprastosios reakcijos laiką, galima nustatyti stimulų ypatybių ir tiriamųjų individualių savybių reikšmę atsako trukmei. Reakcijos laikas į pateiktą stimulą gali kisti keletą kartų, kai dirgiklio intensyvumas keičiamas vos nuo juntamo iki didžiausio dar adekvačiai suvokiamo lygio (V.Martišius „Psichologijos metodai “, 1999, p.118). Sudėtingos reakcijos - tai reikalingo atsakymo pasirinkimas iš kelių galimų.(Z. Bagdonavičius ir kt. „Eismo dalyvių psicho-fiziologija“, 2007, p.45). Pvz.: pasirodžius pėsčiajam kelyje vairuotojas turi stabdyti automobilį, pasukti vairą ar naudoti garsinį signalą.
Reakcijos laiko pokyčius sąlygoja žinojimas apie tai, kad žmogui bus atliekamas reakcijos laiko tyrimas, taip pat ir išmokimas, nes mokantis susidaro įgūdis. Dažnai susiduriant su tam tikrais pasikartojančiais dirgikliais yra tarsi išmokstama į juos reaguoti, todėl reakcijos laikas sutrumpėja.
Reakcijos laikas siejamas su jutimo grupe. Jutimas - tai procesas, kuris vyksta , kai mūsų jutimo receptoriai ir nervų sistema priima bei pateiki aplinkos dirgiklių energiją. Viskas prasideda nuo sąlyčio su dirgikliais (šiame laboratoriniame tyrime naudojamas garsinis dirgiklis). Dirgiklis - bet kuris materialus veiksnys sukeliantis orga-nizmo būklės pakitimus. (Psichologijos žodynas, 1993, p.59). Ši sąvoka gimininga ,,stimulo“ sąvokai - įvykis, sukėlęs organizmo būklės pokytį laikomas stimulu....
Šį darbą sudaro 1252 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!