Šperos

Stilistika

10   (1 atsiliepimai)
Stilistika 1 puslapis
Stilistika 2 puslapis
Stilistika 3 puslapis
Stilistika 4 puslapis
Stilistika 5 puslapis
Stilistika 6 puslapis
Stilistika 7 puslapis
Stilistika 8 puslapis
Stilistika 9 puslapis
Stilistika 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 1.BUITINIS STILIUS.Vartojimo sritis-kalba šeimoje,gatvėje,kelionėje,artimų žmonių laiškai, t.y. asmeninė (neformalioji, neoficialioji, nepro-fesinė)komunikacija.Vartojimo sfera lemia turi-nį,čia dažniausiai kalbama apie nesudėtingus da-lykus.Svarb buitinės kalbos f-ja yra komunikac. Tačiau galimos ir visos kt(ekspresinė, apeliacinė ir kt.).Kadangi tipiška bendravimo forma yra dia-logas,adresatas būna čia pat,tai kalba yra papras-ta,emocinga,konkreti,subjektyvi,jai būdingas vai-zdingumas;nebūdingos ypatybės-pilnumas,griež-tas tikslumas.Buit stiliaus klb-individuali ir vaiz-dinga,tik čia vaizdingumas kitoks,negu grožinėje lit.Buitinio st išraiška yra iš anksto neparengta. Vaizdinės priemonės čia ppr įprastinės,rečiau at-lieka estetinę f-ją.Turini neoficialumo,familiaru-mo,neretai ir linksmumo,humoro,šiurkštumo niu-ansų/Buit.st būdingi neilgi vientisiniai ir sudėti-niai sak.Ilgesni sak ppr turi įvairių įterpinių,sin-tak konstr lūžių,perėjimų iš vienos struktūros į kt.Buit-e st veikia dvi priešingos tendencijos-įv klb trumpinimas ir kalbos perteklius.Trumpini-mas susijęs su sakytine kalbos forma,atsisakoma tų elementų,kuriuos kompensuoja kalbos situa-cija.Kalbos pertekliaus tendencija atsiranda dėl to,kad buitinio st kalba iš anksto neparengta.Šią tendenciją rodo ir sintaksinis dvejinimasis ir įv pertarai(na žinai, supranti, taip sakant)/Dialogo buitinį st rodo žodynas,gramatika,vartojami fa-miliarūs kreipiniai(pvz močiut, kreipiantis į sve-timą),žod,su ironijos atspalviu (gudruoli),frazeo-log(nors tu kažin ką, ar kas tau),šauk,klaus sak, nutylėj,elipsė,klaus sak formos,teig ir neig sak (kur negirdėsi, t.y girdžiu).
3.PUBLIC ST.Vartojimo sfera-periodinė spau-da.Būdingiausi žanrai-reportažas,feljetonas,apy-braiža.Publ. skiriama plačiai auditorijai,todėl jos turinį sudaro aktualūs visuomeniniai kl:politiniai įvykiai,kultūr reiškiniai,moralės problemos irpan Publ tikslas-ne tik išdėstyti faktus,bet ir atitinka-mai nuteikti,įtikinti skaitytoją,todėl jai būdinga komunikatyvinės ir ekspresyvinės f-jų darna.Pu-bl.kūrinys turi būti ne tik logiškas,tikslus,bet ir įspūdingas,t.y. emocingas,vaizdingas.Būdingas publ požymis yra subjektyvus vertinimas./Publ tekstas derina intelektines ir emocines,vaizdines klb priemones.Jis yra tarp dalykinio ir maninio st./Dauguma publicistikos k priemonių gana šab-loniškos.Vienur publicistikoje vyrauja loginiai, intelektiniai elementai(pvz laikraščių įžanginis str),kitur pakilus,iškilmingas tonas,kartais domi-nuoja lyrinės intonacijos(tokio stiliaus kūriniai priklauso meninei publ).
4.MOKSL ST.Vartojimo sritis-mokslinė vis-uom veikla.Šiuo stiliumi išdėstomas specialus kurios nors mokslo srities turinys:nauji tyrimo duomenys,žinios apie visuomenę ir pan.Skiriami 2postiliai:specialusis ir populiarusis.Dar viena atmaina-mokomasis st.Rašytiniai mokslinio st žanrai yra tezės,str,studija, monograf,vadovėl. Pranešimai ir paskaitos turi sakytinę ir rašytinę formas/Mok st būdinga komunikatyvinė f-ją.Kt šalutinės f-jos apraiškos(ekspr ir pan.)mokslo da-rbuose yra sąmoningos,turinio ar žanro...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 6125 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (6125 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos špera
  • 10 psl., (6125 ž.)
  • Word failas 132 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt