Konspektai

Stilistika konspektas

9.4   (2 atsiliepimai)
Stilistika konspektas 1 puslapis
Stilistika konspektas 2 puslapis
Stilistika konspektas 3 puslapis
Stilistika konspektas 4 puslapis
Stilistika konspektas 5 puslapis
Stilistika konspektas 6 puslapis
Stilistika konspektas 7 puslapis
Stilistika konspektas 8 puslapis
Stilistika konspektas 9 puslapis
Stilistika konspektas 10 puslapis
Stilistika konspektas 11 puslapis
Stilistika konspektas 12 puslapis
Stilistika konspektas 13 puslapis
Stilistika konspektas 14 puslapis
Stilistika konspektas 15 puslapis
Stilistika konspektas 16 puslapis
Stilistika konspektas 17 puslapis
Stilistika konspektas 18 puslapis
Stilistika konspektas 19 puslapis
Stilistika konspektas 20 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Veiksniai, lemiantys stilių ir kalbėjimo būdą: kalbos turinys (tematika), kalbėtojo asmenybė, adresatas, bendravimo santykių pobūdis, kalbėtojo tikslai, bendravimo situacija, kalbos forma (sakytinė ar rašytinė).
Stiliaus kultūra. Stilingos kalbos reikalavimai. Gero stiliaus prielaidos – kalbos logiškumas ir taisyklingumas. Kalbos santykis su pagrindiniais logikos dėsniais.
Bendrosios stiliaus ypatybės – tikslumas, aiškumas, glaustumas. Specifinės stiliaus ypatybės – vaizdingumas, gyvumas, skambumas. Stiliaus trūkumai ir klaidos.
Funkcinė stilistika neatmeta bendrosios stiliaus kultūros. Tam tikros tekstų kalbos ypatybės lietuvių stilistikoje vadinamos gero stiliaus, arba stilingos kalbos, reikalavimais (aiškumas, tikslumas, glaustumas, vaizdingumas ir kt.) ir suponuoja bendrąją stiliaus kultūrą. Dar jos vadinamos komunikacinėmis geros šnekos ypatybėmis ir skiriamos kalbėjimo kultūrai. Šios ypatybės būtinos stiliaus ugdymo, teksto redagavimo praktikai- tai kalbos stilistinės pažiūros. Nagrinėjamos kaip funkcinių stilių bruožai, tos ypatybės tampa funkcinės stilistikos objektu.
Skiriamos trys geros kalbos ypatybių grupės: gero stiliaus prielaidos (logiškumas ir taisyklingumas), bendrosios ypatybės(tikslumas, aiškumas, glaustumas) ir specifinės ypatybės(vaizdingumas, gyvumas, skambumas). Kiekviena ypatybė yra orientuota į tam tikrą teksto veiksnį, nuo jo priklauso. Santykis su mąstymo dėsniais rodo logiškumą, iš santykio su adresatu sprendžiame apie jo aiškumą, iš teksto apimties- apie kalbos glaustumą ir pan. Visos ypatybės eina iš teksto tikslingumo, komunikacinės intencijos(užduoties, ketinimo), nei viena jų nėra visuotinė. Aktualizuojant kalbą gali būti pažeistas logiškumas. Visiems stiliams galioja aiškumo reikalavimas, bet ir jis nėra visuotinis, nes kartais kalbama dviprasmiškai. Kai šios ypatybės pažeidžiamos dėl kalbos nemokėjimo, turime kalbos klaidą. Logikos ar stiliaus trūkumą.
Stiliaus ir stilistikos sąvoka ir apibrėžimas. Stilistikos šaknys. Stilistikos ir kitų kalbotyros mokslų santykis ir ryšys. Stilistikos kurso uždaviniai ir tikslai.
Stilistika yra kalbotyros šaka, nagrinėjanti kalbos priemonių vartojimo tikslingumą. Jai rūpi kokiomis aplinkybėmis bendraujant, kokiame tekste kalbos priemonės netinka. Žiūri tų priemonių išdėstymą kalbos straute bei tekste. Ji tiria: a)kalbos priemones, kurios be pagrindinio turinio teikia papildomą informaciją (socialinę, ekspresinę, estetinę, b)kalbos atmainas (funkcinius stilius, žanrus tekstų tipus. Stlistika apima visų kalbos pakopų vienetus (garsus, žodžius,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 18474 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
37 psl., (18474 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 37 psl., (18474 ž.)
  • Word failas 397 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt