Konspektai

Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai

10   (1 atsiliepimai)
Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai 1 puslapis
Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai 2 puslapis
Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai 3 puslapis
Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai 4 puslapis
Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai 5 puslapis
Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai 6 puslapis
Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai 7 puslapis
Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai 8 puslapis
Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai 9 puslapis
Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai 10 puslapis
Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai 11 puslapis
Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai 12 puslapis
Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1.Stilistikos objektas. Stilistika ir kiti kalbos mokslai.
Objektas. Stilistika yra kalbotyros šaka, dar vadinama lingvistine (kalbine) stilistika. Ji tiria: a)kalbos priemones, kurios be pagrindinio turinio teikia papildomą informaciją (socialinę, ekspresinę, estetinę, b)kalbos atmainas (funkcinius stilius, žanrus tekstų tipus. Stlistika apima visų kalbos pakopų vienetus (garsus, žodžius, žodžių formas, žodžių junginius ir sakinius), tik nagrinėja juos kitu atžvilgiu. Stilistikai kalbos vienetai rūpi kaip išraiškos priemonės, t.y. jų vartojimo aspektas. Stilistika žiūri, kur, kokiomis aplinkybėmis bendraujant, kokiame tekste žodis, gramatinė forma, sakinio konstrukcija tinka, o kur ne, kodėl tinka arba netinka, žiūri kalbos priemonių išsidėstymo tekste.
Ryšys su kt.mokslais. Stilistika apima morfologiją, leksikologiją, fonetiką, sintaksę. Šios mokslo šakos tiria atitinkamų lygmenų sandarą, o stilistika- kalbos vienetų vartojimą. Stilistikai ypač svarbūs yra sintaksės ir leksikos lygmenys.
Stilistika ir leksikologija. Leksikologija tiria kalbos žodyną, žodyno sistemą: žodžių reikšmes, kilmę, raidą. Bendras leksikologijos ir stilistikos objektas yra stilistiniai žodžių atspalviai bei stilistiniai žodyno sluoksniai- knyginis ir šnekamasis. Leksinei stilistikai svarbiausia- kaip žodis atrodo tekste, kur kuris žodis tinka, kur netinka, kodėl. Leksikologija apibrėžia leksinių sinonimų sąvoką, nustato jų rūšis, o stilistika aptaria sinonimų funkcijas ir vartojimą. Leksikologijoje aptariama perkeltinė žodžio reikšmė, o stilistika pačios perkeltinės reikšmės nenagrinėja, jai rūpi žodžių vartojimas perkeltine reikšme, t.y. tropai. Kokias funkcijas jie atlieka, kuriuose stiliuose vartojami, kuo skiriasi grožinės literatūros, publicistikos ir šnekamosios kalbos tropai- tai stilistikos klausimai. Tropas yra ne žodyninė, sisteminė, o laikina, kontekstinė žodžio reikšmė, todėl žodynai jos nepateikia.
Stilistika ir morfologija. Morfologija- gramatikos šaka, nagrinėjanti kalbos dalių reikšmę, formą ir funkciją. Morfologinei stilistikai pirmiausia rūpi formų variantai, jų tarpusavio konkurencija, taip pat sinoniminis formų vartojimas tiesioginėmis ir perkeltinėmis reikšmėmis (gegužė- gegužis; paukštis- paukštė, pirmieji yra stilistiškai neutralūs, o antrieji turi poetiškumo atspalvį). Ypač įvairi vksm. formų morfologinė sinonimika (o niekšai, mano namuose grasinti- bendratis atstoja tiesioginę nuosaką, čia svarbu ne laiko momentas, o pats veiksmas, todėl ir vartojama bendratis....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4334 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (4334 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 13 psl., (4334 ž.)
  • Word failas 111 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt